şükela:  tümü | bugün
  • dolar yatırımcısına hitaben söylenmiş gibi. 2-3 kuruş yükseldi diye üzülmeyin, çok kısa süre içinde 20-30 kuruş yükselecek ve iyi para kaldıracaksınız minvalinde olabilir. ya da ağam eğlenir benimle.

edit: bu arada dolar zaten geçen sene bu zamanlardan beri 50-60 kuruş falan yükseldi. 2-3 kuruş dediğimiz dünden beri mi oluyör?
  • bir rte aciklamasi

arkadaslar dolar suan itibariyle 3.91

olum niye karalar bagliyonuz ya.. ben de bi sey var sandim alti ustu 2 kurus artmis.

oh be rahatladim suan. gidip viskime buz atayim. eski turkiye'de karneyle dagitilan ekmegi dusuneyim falan. evet yapayim bunu.

akli olmayan karalar baglar. ben ise kaplumbagalar.. delirttiniz lan beni!
  • (bkz: geziciler mutlu musunuz dolar 3.90 oldu)

gezi dönemi 8 kuruş arttı diye dış mihrak ilan eden yavşaklara belirtmek lazım, dolar toplamda 2 tl arttı. bu durumda ne istediler de vermedik zümresi bir şeylerin bayrak taşıyanıdır.

kutularda dolar soteleyeni irite etmez elbette, sömürün anasını satayım...

edit: "sote değil o, sota, öğren" minvalinde kapıma dadanan kelime fetişine selamlar. her iki şekilde kullanımı mevcut, lakin orijinali sauté, türkçe değil yani, çok ıkınmaya lüzum yok... daha şahane hobiler edinin, bu türlü sinir hastası olur çıkarsınız.
  • bu yükseliş 2-3 kuruş olarak algılanıyorsa sıçtığımızın resmidir.
  • benzin de 3-5 kuruş yükseldi diye ağlayıp zırlayan tiplerdir bunlar. yürü reis. 10 lira olmazsa amına koyayım onun ben.
  • doğru tespittir.

şimdiden karalar bağlarsak dolar 5tl'yi geçince ne bağlayacağız?
  • dolarda son 3-4 gün aralığındaki artış için söylenmiş olması gereken söz. yoksa akp seçmeni mal mı? anlamayacak mı doların son 1 yılda 1 tl yani 100 kuruş arttığını?
    anlamayacak mı?
    anlayacak mı?
    anlar deyin lan? *
  • canlı hayvan satmayan ve asla satmayacak bir petshop olarak resmen sıçmalardayız. diğerleri gibi hayvan satsak bizi bu durum çok fazla ilgilendirmezdi. çünkü bir can için 2000 ile veren aptallar mama için 20 lira daha fazla para verirler.
    kaliteli mamaların hemen hemen hepsi yurtdışından gelmekte. aksesuarların hemen hemen hepsi çin menşeili ürünler. yani hepsi dolar ile birebir bağlantılı. hill's, proplan, profine, royal canin gibi üst segment firmalar (ki içlerinde sadece profine üst segment) bangır bangır bağırıyor. ocak ayından itibaren yüzde 25 zam diye. 2 kg'lik bir kedi maması olacak minimum 85 lira. bu insanlar bu mamaları nasıl alsın, biz nasıl satalım. 1 ay öncesine kadar 10000 tl'ye 70 çuval mama alırken, şuan 50 çuval alınıyor. demem o ki ocak ayı gelmeden evcil hayvanlarınıza stok yapın ve sokak hayvanlarını asla unutmayın.
  • işe başlar başlamaz şöyle kallavi bir bilgisayar toplayacaktım kendime.
    dolar'ın 2 küsürat olduğu günlerden beri bu hayalim var.
    gta 5 çıktığı günden beri doya doya oynayacağım sistemin hayalini kuruyordum.
    şimdi iyi kötü çok şükür bir işim var ama mevcut dolar kurundan dolayı bilgisayarı alamıyorum.
    hep söylerim günün bilgisayarı bundan 20 sene önce de 1000 dolardı şimdi de 1000 dolar.
    ama 1k dolarlık sistem kdv'si ile birlikte 5000 tl'ye yaklaşıyor.
    karalar bağlamıyorum da reis ciğerimiz yağ bağladı. n'olacak bu işlerin sonu?