şükela:  tümü | bugün
  • ekonominin durumunun doların 2 tl nin neresinde olduğuna göre belirlendiğini sanan tek çekirdekli beyne sahip bademlerin beklentilerine karşılık bulamamaları durumudur.
  • lan küfür etmeyeceğim diyorum ama çok zor bu ergenler varken. mına koduğumun dingillerine bak sen. lan hıyarlar, lan beyinsizler, lan götdenbeyinliler sanırsın dolar 1.5 lira olmuş. lan amcıkkafalılar düştü dediğiniz dolar 1.95. kaldı ki bu mikron düşüşte sizin de rte'nin alakanız yok tamamen fed kaynaklı.

ama üzülmeyin bi haftaya yine 2 tl yi geçer o her geçtiği kuruş da sizin götünüze girer. şimdi bi siktirin gibin orospuçocukları bi daha da fikir sıçmayın lan sağa sola.

tanım isteyen de çıkar: bazı ergen amcıkların sıçtığı sözde tespitdir. veletlerin cebinde on lira yoktur dolar konusunda tespit sıçar hıyarlar.
  • ülkenin batıp batmamasını sadece kura bakarak değerlendiriyorlarsa yerinde eylemdir. doların 2 tl olma olasılığı bence tamamen ortadan kalkmış da değil ayrıca.
  • dolar 1,96 oldu diye göbek atan yalamalara dert olmuştur.
    (bkz: the 6000)

2002'de 1,41 olan dolar neden 1,96?
    2002'de 1,43 olan euro neden 2,66?
    2002'de 28 tl olan çeyrek altın şimdi neden 148 tl?
    2002'de ekmek 25 kuruşken şimdi neden 80 kuruş?
    2002'de 1 kg et 8 lirayken şimdi neden 40 lira?

bunları soracağına doların 2 liranın altına düşmesine sevin sen..
    euro 2,5 olunca da koyduk mu diye kendinden geçersin..
  • (bkz: ötmek)
    (bkz: hint bülbülü)

kim bir papağana 'dolar 2 tl'yi geçti' cümlesini ezberletir.
    (bkz: çılgın türkler)
  • dolar 1.6'lardan 2 tl'ye kadar çıkarken susanların şimdi 2 tl'den 1.96'ya düştü diye ötmesinden daha ilginç olmayan eylem.
  • tamamen doların 2 liranın altında olmasıyla alakalı durumdur.
    yine 2 lirayı geçse yine konuşacaklardır.
    kendimi destekleyecek argümanlarım olsa ben de konuşurdum ama tartışma başlatıp susan olmak kötü oluyor.
  • cahile anlatabiliyorsan buyur anlat.bence deveye hendek atlatmak daha kolay. diyoruz türk lirasının değerlendiği falan yok .amerika para bastığı için dolar bütün para ve maden birimleri karşısında düştü. son olarak da amerika hayır para basmaya şimdilik devam ediyoyorum dedi düştü. para basmayacam yeter deseydi ne olurdu. dolar bugün 2,10 olurdu .yarın da daha fazlası .ocak ayı 2,50 . öbür yıl 5 lira. 2002 den beri para basmasa ne olurdu ki para basmaya o gün başladı. dolar şuan 50 tl yeni parayla ki yeni para olmazdı , 50 milyon eski parayla olurdu
  • bütün sözlükten üzür dileyurum somalili gara gara gardaşlarıma yaptığım haksızlığa .vah vah demedim paraları yedirmedim diye. ah o solcu kafası yok mu. lanet olsun o kafama. dedim yoldaşlarıma , gara gara gardaşlarımı aç bırakmayalım , lanet olasıcalar , doları düşesiceler, yurosu batsaıcalar, dedilşer bunlar somali der parayı iç eder bosna der mercimeğe verir , fener der piç eder. ah o solcu gafam vah vah. unuttuh gara gardaşlarımızı.selam eyle benden bidondaki pardon gobondaki gara gardaşlarıma ak gardaşım