şükela:  tümü | bugün
 • gezi'de dolar 1.70'den 1.90'a çıktı diye anamızdan girdiniz, bacımızdan çıktınız. şimdi 3.25, nerden başlayalım küfretmeye? o zamanlar kimse doların yükselmesi ekonomi için çok iyidir, çok de güzeldir geyiği yapmıyordu. ne oldu ha? ne oldu?

  ekonominin içine ettiniz mutlu musunuz akpliler?
 • dolara yatırımı babam mı yapıyor sanıyordun sen, elbet mutlular tamamı olmasada üst tabaka hep mutlu, musmutlu...

  tanım: bir soru.

  edit: başlık geceyarısı açılmış, hortlatmışım biraz sanki. arkadaş doğru soruyu sormuş ama...
 • akp'li çomar sürüsüne yöneltilmiş ibretlik soru.
 • - ben, uzun uzun küfür ediyorum. tavsiye ederim, meditasyon etikisi yaratıyor.
 • (bkz: kriz yok)
 • 90 yıllık enkaz diyenlere yönetilen sorudur.
  cevap belli tabi ki mutlular.. hayatında 200 lirayı bir arada görmemiş insanlar başka hangi dönemde bu kadar zengin olabilirdi ki?

  ha harcamayı da bilmiyorlar hakkını verseler paranın onu da anlayacagım :)
 • ortak yaşamak için ortak düşünmekte fayda var efenim. nasıl ki ecevit - erbakan hükümetini kıbrıs müdahalesi için ambargo uygulandıysa. çiller hükümetine bosna savaşında türkiye'nin tutumu ve doğu politikası sebebiyle kriz ile zorlamaları. süleyman demirel'in abd karşıtı tutumları yüzünden darbe ile imtihanı ne ise akp hükümetinin son yıllardaki doğu politikası , feto ihaneti ve terörün üstüne gitmesi sebebi ile zor durumda bırakmak için kriz ile tehdit edilmesi.
  bunları analiz ederken yapılan dış mihraklı operasyonların hükümetlere değil de devleti tehtit etmek olduğunu anlarsak durum anlaşılır.
 • türkiye'ye milyar dolarlık sarayı, o sarayın aylık milyon liralık elektrik sarfiyatını, 4000 personel, 2000 araba masrafını, ülkeye giren sıcak parayı inşaat sektörüne gömmesini, vergisini zamanında ödeyeni cezalandırıp, vergi kaçırana 3 yılda bir af çıkarmayı, alkollü kullandığı arabayla devletin polisine çarpıp öldürenleri tahliye ettirmesini, kadın cinayetlerini, katillerin salınmasını, hukuksuzluğu hep dış mihraklar yaptığı için büyük düşünmekte ve büyük resmi görmekte fayda var.
  demokratik sistemde yönetenleri sınırlayacak tek şey elindeki oy hakkın, sen de ekonomiyi batırsa da, güven içinde yaşama hakkının ırzına geçse de, bu hakkını böyle takım tutar gibi kullanırsan başna gelen her şey müstehak. dolar 3,5 olsa ne olur 5 olsa ne olur.