şükela:  tümü | bugün
 • gezi'de dolar 1.70'den 1.90'a çıktı diye anamızdan girdiniz, bacımızdan çıktınız. şimdi 3.25, nerden başlayalım küfretmeye? o zamanlar kimse doların yükselmesi ekonomi için çok iyidir, çok de güzeldir geyiği yapmıyordu. ne oldu ha? ne oldu?

  ekonominin içine ettiniz mutlu musunuz akpliler?
 • ...
 • - ben, uzun uzun küfür ediyorum. tavsiye ederim, meditasyon etikisi yaratıyor.
 • (bkz: kriz yok)
 • işlerine gelmeyen her şeyi görmezden geldikleri gibi bunu da görmezden geleceklerdir.
 • ortak yaşamak için ortak düşünmekte fayda var efenim. nasıl ki ecevit - erbakan hükümetini kıbrıs müdahalesi için ambargo uygulandıysa. çiller hükümetine bosna savaşında türkiye'nin tutumu ve doğu politikası sebebiyle kriz ile zorlamaları. süleyman demirel'in abd karşıtı tutumları yüzünden darbe ile imtihanı ne ise akp hükümetinin son yıllardaki doğu politikası , feto ihaneti ve terörün üstüne gitmesi sebebi ile zor durumda bırakmak için kriz ile tehdit edilmesi.
  bunları analiz ederken yapılan dış mihraklı operasyonların hükümetlere değil de devleti tehtit etmek olduğunu anlarsak durum anlaşılır.
 • benim de içten içe cevabını duymak için can attığım soru.

  bir ecevit lafı geçsin hemen yazar kasa muhabbetleri havada uçuşurdu eskiden. yok ekonomi bi gecede böyle eridi de dolar nasıl yükselmişti de falan filan. şimdi bakıyorum o troll hesaplarından bir tanesinden ses çıkmıyor dolar hakkında. bir tanesi de ekonomisi bu kadar hassas olan devlet saray yaptırmamalıydı demiyor. ya da kendilerine daha düşük asgari maaşı uygun görmek için çırpınıyorlar.

  bir tane açıklama gelmiş dış mihrak falan bir şeyler yazıyor ama trol mü değil mi anlayamıyorum amk. trolse ciddiye aldığım için üzüleceğim gerçekse böyle bir açıklama için parmaklarını yoran yazara üzüleceğim. allah sonumuzu hayretsin.
 • türkiye'ye milyar dolarlık sarayı, o sarayın aylık milyon liralık elektrik sarfiyatını, 4000 personel, 2000 araba masrafını, ülkeye giren sıcak parayı inşaat sektörüne gömmesini, vergisini zamanında ödeyeni cezalandırıp, vergi kaçırana 3 yılda bir af çıkarmayı, alkollü kullandığı arabayla devletin polisine çarpıp öldürenleri tahliye ettirmesini, kadın cinayetlerini, katillerin salınmasını, hukuksuzluğu hep dış mihraklar yaptığı için büyük düşünmekte ve büyük resmi görmekte fayda var.
  demokratik sistemde yönetenleri sınırlayacak tek şey elindeki oy hakkın, sen de ekonomiyi batırsa da, güven içinde yaşama hakkının ırzına geçse de, bu hakkını böyle takım tutar gibi kullanırsan başna gelen her şey müstehak. dolar 3,5 olsa ne olur 5 olsa ne olur.