• türkiye’de gelir dağılımı arasında uçurum olduğu için çok normal olan durumdur.
  • o dediginiz otellerdekilerin buyuk kismi ya avrupalilar ya da gurbetciler yani yine avrupadan olanlar. kucuk bir kisim da turk olabilir cunku rezervasyonlar aylar oncesinden yapiliyor zaten, mart, nisan ayina kadar dolar 4 civariydi.
  • turizm’de çalışmış, antalya ve muğla’yı bilen birisi olarak söylüyorum. ülke batmıyorsa turizm sayesinde batmıyor. çünkü ülkeye fayda getiren tek şey turizm. fabrikamız yok, dış borcumuz artıyor ama turizm bizim için devasa gelir kaynağı.
  • amerika'da saatlik asgari ücret 8 dolar civarındayken doğal olan durumdur. (eyaletlere göre değişiklik gösteriyor)
    bu adam günde 8 saatlik mesaisi ile 64 dolar kazanıyor. bu rakamı haftalığa çevirirsek 320 dolar yapar. (hafta sonu tatil olsun)
    aylık ise 1280 dolar yapar.(aylık hesabı 4 hafta üzerinden yapmış olalım)
    1280 dolar şu anki kura göre 7628 tl. (5,96'dan hesapladım)
    kısaca amerika'da en düşük pozisyondaki adam bir aylık maaşı ile türkiye'ye gelip cok iyi bir tatil yapabilir.
    bizim vatandaş ise 1603 tl ile neler yapar onu da siz düşünün :)
  • paralar önceden ödenmişti.....
  • yabancıları çıkar o otellerden sonra kalan yerli turisti nüfüsa oranla..
    üstüne erken alınan paketleri düş( %30 da olsa o baktığın otellerde erken rez var öyle götünden element uydurma)

gördüğün gibi otellerin doluluğu genele oranla hiç bir bok ifade etmez türkiye istanbul dan ekşi den ibaret sanan insanlar var..

bunun farklı versiyonu madem para yok bu kadar araç, lüks araç kimin diyen sığır...

aç bak bakalım almanya da nüfüs kaç araç sayısı kaç sende kaç? bağdat caddesine gidip türkiye yi bolluk refah içinde sanmak...
  • zenginler parasını korumayı bilir. yatırımını çeşitlendirerek dağıtır. oluşabilecek dalgalanmalardan en az zararı alacak şekilde önlemini alır. param olsaydı 2 sene önce dolar alırdım. o zaman 3 lira civarıydı. bugün 6 lira. bunu ben biliyorsam zengin de biliyordur. olan fakire oluyor. o otellere de fakirler gitmiyor zaten. bugün ülkede akp iktidarından nemalanan, zengin olan büyük bir kitle var. otelleri kim dolduruyor dersen büyük çoğunluğu onlardır.

edit:#64533590
  • o 5 yıldızlı dolu otelden bildiriyorum. ben günlüğüne 2 kişi 1080 lira verdim. avrupa'dan 10 günlüğü 950€'ya gelmişler. kesin bilgi burada öğrendim. herhalde bu son tatilim olur tadını çıkarayım diyorum ama sözlük okuyup kuru refreshlemekten tadını çıkaramıyorum.
  • bazı sığırların turizm gelişiyor ülkeyi kurtarıyor dediğini bile gördük.

ortalama ekonomisi olan bir sığırın yabancı turist geldiğinde
    parasının tl ye sıçmasından mütevellit

oda otel konaklama yeme içme vb
    fiyatlarında yükseleceğinden
    haliyle yerli turistimsi insanların tatil planları çadırımı kurayım koy götüne rahvan gitsin turizm gelişiyor nede olsa demesi sığırlıktan başka nasıl anlatılır.
  • 7 yıldızlı otel bile sezon içi sezon dışı farklı fiyat uygulaması, erken rezervasyona indirim, kampanya vs yapabiliyor. bunu bilmeyen kişi üzüntüsü.
    ben yancı olamadığım zamanlarda izinlerimi evde geçiriyorum. tatil ev işine dönüyor. tavsiye ederim evde yapılması gereken fakat vakitsizlikten yapılamamış ne varsa dinlene dinlene hallediyor insan.
hesabın var mı? giriş yap