şükela:  tümü | bugün
  • bu bayramı da zehir olan eksici, halbuki ne güzel 6 liradan aldığı dolarları 12 liradan satmayı hayal ediyordu. olmadı.
  • enerjisini dolar kuru 6,5 lira seviyelerine yükseldiğinde dolarlarını bozdurarak harcayacak ekşicidir.
  • kendisi su an 5.70 ten dolar alabiliyormus gibi konusan bir malin beyani.

hayatta boyle sacma salak basliklara yazmam ama bayram bayram yeter be kardesim.

5.77 dedigi seviye de, iki ay evvel tcmb'nin swaplari patlatip, cds'i costuran, ortaligi yangin yerine getirdigi seviye. her iki uc ayda bir sus pus olunan seviye 30-40 kurus artiyo
  • 6.10 dan satıp, %20 faiz veren birikim hesabına yatırdığım için beni ilgilendirmeyen durum.

parasını dolara yatıran ekşici ise uzun vadede karlı çıkacaktır. hatta bu aralar dolar almak için koşullar çok uygun. malum siyasi kriz, ekonomi politikaları ve dış ilişkilere bakınca yakın zamanda yeniden yükselişe geçmemesi için bir neden göremiyorum.

not: yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. malum ben makina mühendisiyim, ekonomist değilim.
  • (bkz: geri çekmeli oyuncak araba)
    bu düşen değer bana bunu hatırlatıyor 5 gündür. şu an sanki kuruluyormuş gibi.
  • sanki dolar tl eşitlenmiş gibi sevindirik olmuş eleman beyanı. ayrıca doları 6 tl ekşiciler yapmadı.
  • seçim öncesi klasik politika şu anda piyasaya bol bol dolar sürülüp ekonomi iyiye gidiyor imajı yaratılmaya çalışılıyor seçim sonrası buralar karışacak vaziyet alın
  • 1 amerikalidan 5 kat fakir olduğunu bilen eksicidir.
    10-20 kuruş düşünce egonomi çoh iyi diyen gerzege dert olmuştur ayrıca
  • alım fırsatı gördüğü için mutludur.
  • akaryakıt ucuzlasa da depoyu doldursak bari