• olması gereken değerde olmadığı ve olması gereken değerde olmayacağı için susan ekşicidir.

(bkz: dolar 1 kuruş düşünce çenesi açılan çomar)
  • dolar 7 tl'yi görünce sus pus olan bir çomar değildir.
  • 5.97'den alım fırsatı kolluyordur.
  • dolar'ın 4,3-4,4 seviyelerinden 7,1 seviyelerine geldiğini gören ve 6 seviyelerine inmesine zafer gözüyle bakamayan ekşicidir.
  • dolar 3.5'du 3.5... bu seviyeye gelmediği sürece neye düşerse düşsün bir anlamı olmayacaktır. bu seviyede bile hala dövizde kar pozisyonda olan çok fazla insan var. satıyor faize koyuyor, tekrar alıyor, dolar fırlıyor, faiz fırlıyor, tekrar satıyor faize koyuyor. bu bir kısır döngü oldu. o yüzden düşse çıksa hiçbir anlamı yok.
  • tarih 30 07 2018 dolar 4.88 faiz %17.75 enflasyon %15.39.
    tarih 11.10.2018 dolar 5.98 faiz %24.00 enflasyon %24.52.
    brunson serbest(12 ekim de %1000000) kaldı.
    3400 ü geçen konkordato
    %2 işsizlik eklendi.

insan sormadan edemiyor türkiye cumhuriyeti bu süre zarfında ne gibi bir pozisyonda avantaj sağladı bu süreç bize ne fayda getirdi ?
  • benimdir.

inanamıyorum bu ekonomik başarıya.

dolar 5.99!!!

helal olsun resie de damada da... ve adı geçmeyen tüm diğer yiğitlerimize.
  • dolar 5.99 ve inmek üçlüsünün bir arada kullanılması ne kadar üzücü durumda olduğumuzun göstergesi değildir de nedir. bu ekşici benimdir, gönül isterdi çok şey söylemek ama suspus oturuyorum.
  • biraz daha aldım.
    yine düşsün yine alırım.
    daha da düşsün daha çok alırım.
  • ciddi ciddi yazıyorum. fitch 'in raporuna göre 2018 sonu forecasti 5.70'den 7.30'a güncellenmiştir. yılı bu şekilde kapatıp uzun dönemde 6.00'da sabitleneceğini ön görüyor. 2019 ortalama dolar kuru forecasti 6.65tl'dir. euro için konuşursak 2018 ortalamasını daha önce 5.76tl olarak bildirmiş fakat bu kuru 7.66tl olarak güncellemiştir. 2019 ortalama euro forecasti 7.95'tir. sonuç olarak ekonomi çohiyi değil. beklenen enflasyon oranı ise %32.1. cebine giren para daha değersiz, bereketsiz. futbol maçı değil bu güzel kardeşim. ilkokul seviyesinde "koyduk mu" şeklinde açıklamalar falan ne bileyim sanki biraz sığ.
hesabın var mı? giriş yap