şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşlar 1- 1.5 yıl sonra doların 7 yi tırmalayacağını düşünüyorum, maaşlar yatacak mı, yatsa da yatan maaşla ne yapabileceğiz ekonomiden anlayan arkadaşlar teorileriyle zihnimizi açsın, iyi düşünün diyen muhalif gazeteci, aydın vs var ancak ben gerçekçi düşünmekten yanayım, liseye yeni geçerken bir gün maaşları ödeyemeyecek duruma gelir mi ülke diyordum 10 yıl geçti şu an hala böyle düşünüyorum çünkü grafik aşağı yönlü üretim yapan insanlar tüketenlere yetişemiyor.
  • ihracat ve yerli üretim artar. uzun vadede iyi olur ama kısa vadede alımgücü çakılır.
  • ihracat artar evet ama iphone kullanmaktan kimsenin vazgeçemeyeceği de göz önüne alınırsa cari açık da büyüyecektir.
  • bu ülkede hiçbir skim de olmaz. biz henüz ekonomi kötü gidince birşeylerin değişebileceği ülke konumuna gelmedik. olur da bir protesto olursa oradakiler vatan haini ilan edilip göz altına alınırlar.
  • bu gidişle çok beklemene gerek yok kardeşim. ben olacağı söyleyim. berat eniştemiz talimat verir, merkez bankası bi 10 milyar dolar ateşler dolar da 6,85’e iner. bu kafayla ancak bu olur. bize ne olur peki;
    (bkz: sikmeseler bari)
  • ebesinin amı olur. ne olacak anasını satayım safları iyice sıkılaştıran akp %60'lara çıkar. ekonomi dahisi insanlar dış güçlere söver. çünkü a haber böyle demiştir.
    bizde sinirden kendimizi sikerken ya akp'li oluruz ya da azılı bir muhalif olup hapislerde çürürüz.
    ben demiyorum bunu önümüzdeki örnek venezuela diyor.