şükela:  tümü | bugün
  • inşaat şirketinden bildiriyorum.
    eto bitmiş
  • durum pek parlak değil. müşteriler önlerini göremedikleri için borçlarını ötelemek istiyorlar ama bizim ödeme yaptığımız kuruluşun (iata) öyle bir seçeneği yok. yani biz ödemelerimizi alamasak da seve seve kendi borcumuzu ödemek durumundayız. he bankaların kredi vermeye pek gönüllü olmadıklarını da söylemek isterim. *
  • babamla beraber inşaat şirketimiz var. ruhsatı aldık ama kur belası yüzünden cesaret edip başlayamıyoruz. inşallah herşey bir an önce normale döner ve millet işine gücüne bakar.
  • ford transit v.363 tek kütleli debriyaj seti
    ------------------------------------------------------
    oto servislerine satış fiyatımız 920 tl iken döviz kuru tırmanışa geçti.
    önce fiyat 1050 tl oldu, 3 gün sonra 1180 tl.
    şu an 1400 tl.
    güncel fiyat ve kurlara göre yurt dışından bugün ithal etsek stoklara giriş maliyeti yaklaşık 1350 tl.
    demek ki elimizdeki stok azaldıkça fiyatımızı güncel seviyeye doğru tırmandırmaya devam edeceğiz.

dolayısı ile iş yerlerinin son durumunu sormak yerine arabasını servise götüren son kullanıcının durumunu sormak daha mantıklı.
    debriyaj yaptırayım derken sürmenaj geçirmek var...
  • fmcg devlerinden birinde çalışıyorum. daha demin bir satışçı gelip satışları durdurma kararı alındığını söyledi. her ne kadar trde fabrikalarımız olsa da hammadde kalemlerinin neredeyse hepsi ithal.

sessiz bir bekleyiş var diyebilirim yani. hayırlısı diyelim.
  • inşaat sektöründen bildiriyorum 1 hafta zorunlu yıllık izni kurban bayramıyla birleştirdiler. başka firmalarda da yapıldığını duydum.
    sonrası muamma.

edit: toplu işten çıkartıldık.
  • tekstil toptancısıyız.
    işler bok çok zayıf
  • bir kobi olarak bildiriyorum günlerdir sadece fiyat listesi güncelliyoruz.borcumuz olmasa bu dönemde mal satmamak en iyisi.

-fabrikalar fiyat vermiyor.

-sevkiyatlar durdu.

-bağlantılar iptal oldu.

-her gün iskontolar geri çekiliyor.
  • ikitelli organize sanayi bölgesindeki bütün oto yedek parça şirketleri batmak üzere. zaten alım ve satımı durduralı 3 gün oluyor.