şükela:  tümü | bugün
  • tahminimce tl bazında ufak bir artış olabilir. aslında mevcut stoktan dolayı artış değil azalış bile olur ama ben erdoğan'ın mevcut stoğu eritmek adına bilinçli olarak doları yükseltip emlak piyasasını yabancılara cazip hale getirmek istemiş de olabilir. inşaatla bozdu kafayı.
    bizim ev alma hayali de bir yerimizde patladı.ufak bir birikmiş vardı, kışa doğru başımızı sokacak bir ev alırız diyordum. geçenlerde iki kişilik bir çadır almıştım artık onu satıp iki odalı bir çadır alırım. duşu, tuvaleti, yemeği nasıl yaparız yeşillendirebilirsiniz
  • evler dolarla ilana çıkar.
  • dolar kadar olmasa da artacaktır. ikinci el satan ev sahipleri ben bu evi 60 bin dolara aldım karşılığı tl ne ise ona satarım kafasında olsada satamayacakları gerçeği ile yüzleşince mecburen inecekler. özellikle zor durumda olan, acilen para lazım olanlar dolar çarpanı olmadan satacaklardır.
    ev satışlarını asıl vuran yüksek faizdir. 2 yıl önce 10 yıl vadeli 200 bin tl lik ev kredisi kullansan aylık 2100tl öderdin şimdi en az 3200tl ödüyorsun. bu rakam 4000tl lere vurduğu da oluyor. kimse bu şartlarda ev almaz zira aynı evde kiracı olmak 1000tl hatta daha da düşük.