şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ne ataymış arkadaş, kullan kullan bitmedi. 16 sene götürdü, bir beş daha götürüyor. atalarımız/ceddimiz görse şu kadar kullanıldığını bu lafın, "yeter lan midem kalktı, bizi kullanma artık," derdi.

  tanım: "bizim atalarımız"dan sonrasını okumadığım başlıktır.

  ekleme: hadi ordan seni ılıksu neo-osmanlıcı, senin atan dolmabahçe sarayı’nın denize nâzır kapısından ingiliz zırhlısına koşarken, benim atam anadolu’nun dört bir yanında savaş veriyor, kadınlarıyla erkekleriyle topyekün sâthı koruyordu. senin atan damat ferit’tir, anadolu’ya geçenlere gıyabında katl fetvâsı veren şeyhülislâmdır. senin vatanın sandığın hayalî memlekette vatansız, atatürk’ün kurduğu topraklarda bir vatanperverim!
 • evet ulke batmaz belki ama deli gibi petrol rezervine sahip venezuella ortadayken bi bok uretmeyen ve enerji kaynagi olmayan ulkenle nasil bir yasam mucadelesi vericeksin merak ediyorum. ulke batmaz ama seni batirir.
 • maaşlar yatmış.
 • mal makarna yiyor, hoşaf içiyor. biliyor ki 1$= 9 tl olsa makarnasını yiyecek, hoşafını içecek kol gibi girmiş umrunda mı ( ensar’dan şerbetli ) ...
 • aktrollerin perişanlığını göstermesi açısından ibretlik başlıktır.

  dünya liderliğinden, almanya'nın kıskanmasından, ekonominin coşmasından falan bahsedip mehter marşı çalarken birden yiğit muhtaç olmuş kuru soğana türküsüne dönmeleri absürd komedi filmi gibi oldu.
 • yanılıyordur.
  zira dolar arttığı için türkiye batmıyor, türkiye battığı için dolar artıyor. türkiye dediğimiz şey, orada yaşayan insanlarla bir anlam ifade eder. orada yaşayan insanların kuru ekmeğe muhtaç olması, o ülkenin batmış olduğunu gösterir zaten. yani gerekirse biz kuru ekmek yeriz ama batmayız, batırmayız gibi laflar boş beleş laflardır. yoksa bir ülke başka nasıl batar ki? şirketleri batar, halkı sefalet içinde kalır, parası peçeteye döner vs..
  kısacası biz zaten batmış bir ülkeyiz. boğazına kadar boka battığı halde kuyruğunu hala dik tutan fareden farkımız yok.
 • türkiye zamanında boyun eğmedi zaten amerikaya karşı dik durdu.. siz ne yaptınız ?

  yok yağ kuyruğu yok tüp kuyruğu eskileri bilmezsiniz diye diye 15 yıldır ağlıyorsunuz it oğlu itler. iki kıçınızı sıkıp o zaman destek olmadınız aksine depo depo her şeyi stokladınız. o zamanın stokçuları şimdinin kuru ekmek yerizcileri.

  üsttekiler gerçeklerdi bu da gelecek teorim;

  siz yine aç kalmaya başladığınızda en ufak çatlakta yıllardır göklerden indiremediğiniz adam için sırf ekonomik çıkarlarınız yüzünden darağacı isteyeceksiniz o gün geldiğinde biz bu günün muhalif kesmi insan haklarını gözeterek bu çığırtkanlığınıza ilk karşı çıkanlar olacağız..

  düzeltme: göz ederek değil gözeterek olmalıydı uyarısı için @cemal sureya adlı yazara teşekkürler.
 • türkiye’de dolar artarsa tabiki nijerya batar.
 • samanı bile dolar ile aldığımızın farkında mı acaba bu geri zekalı ak it ??

  gerçi o samanlar ile beslediğimiz hayvanlar da yetmiyor, gidip dolarla hayvan alıyoruz.

  sen sadece makarna - ekmek yiyor olabilirsin, kendine it muamelesi yapılmasını uygun görebilirsin ama sana bir haberim daha var;
  artık buğdayı da ithal ediyoruz, bil bakalım hangi para birimiyle ??!!

  yani yakında bir paket makarna 5 t.l. ve bir ekmek 2 t.l. olacak.

  o zaman gelip burda ağlarsan, acıyana itfaiye hortumu girsin.

  geri zekalı davar !!

  edit: "bide" ne lan sığır ??!!
  gonya mı burası, bide ne ?
  okuma yazması yok, gelmiş fındık kadar beyniyle akıl veriyor kamil...