• ne ataymış arkadaş, kullan kullan bitmedi. 16 sene götürdü, bir beş daha götürüyor. atalarımız/ceddimiz görse şu kadar kullanıldığını bu lafın, "yeter lan midem kalktı, bizi kullanma artık," derdi.

tanım: "bizim atalarımız"dan sonrasını okumadığım başlıktır.

ekleme: hadi ordan seni ılıksu neo-osmanlıcı, senin atan dolmabahçe sarayı’nın denize nâzır kapısından ingiliz zırhlısına koşarken, benim atam anadolu’nun dört bir yanında savaş veriyor, kadınlarıyla erkekleriyle topyekün sâthı koruyordu. senin atan damat ferit’tir, anadolu’ya geçenlere gıyabında katl fetvâsı veren şeyhülislâmdır. senin vatanın sandığın hayalî memlekette vatansız, atatürk’ün kurduğu topraklarda bir vatanperverim!

ekleme iki: başlık başa kalmış, yazar entârisini silmiş.
  • aktrollerin perişanlığını göstermesi açısından ibretlik başlıktır.

dünya liderliğinden, almanya'nın kıskanmasından, ekonominin coşmasından falan bahsedip mehter marşı çalarken birden yiğit muhtaç olmuş kuru soğana türküsüne dönmeleri absürd komedi filmi gibi oldu.
  • türkiye zamanında boyun eğmedi zaten amerikaya karşı dik durdu.. siz ne yaptınız ?

yok yağ kuyruğu yok tüp kuyruğu eskileri bilmezsiniz diye diye 15 yıldır ağlıyorsunuz it oğlu itler. iki kıçınızı sıkıp o zaman destek olmadınız aksine depo depo her şeyi stokladınız. o zamanın stokçuları şimdinin kuru ekmek yerizcileri.

üsttekiler gerçeklerdi bu da gelecek teorim;

siz yine aç kalmaya başladığınızda en ufak çatlakta yıllardır göklerden indiremediğiniz adam için sırf ekonomik çıkarlarınız yüzünden darağacı isteyeceksiniz o gün geldiğinde biz bu günün muhalif kesmi insan haklarını gözeterek bu çığırtkanlığınıza ilk karşı çıkanlar olacağız..

düzeltme: göz ederek değil gözeterek olmalıydı uyarısı için @cemal sureya adlı yazara teşekkürler.
  • maaşlar yatmış.
  • yanılıyordur.
    zira dolar arttığı için türkiye batmıyor, türkiye battığı için dolar artıyor. türkiye dediğimiz şey, orada yaşayan insanlarla bir anlam ifade eder. orada yaşayan insanların kuru ekmeğe muhtaç olması, o ülkenin batmış olduğunu gösterir zaten. yani gerekirse biz kuru ekmek yeriz ama batmayız, batırmayız gibi laflar boş beleş laflardır. yoksa bir ülke başka nasıl batar ki? şirketleri batar, halkı sefalet içinde kalır, parası peçeteye döner vs..
    kısacası biz zaten batmış bir ülkeyiz. boğazına kadar boka battığı halde kuyruğunu hala dik tutan fareden farkımız yok.
  • ülke batmayacak belki ama;
    - 21 yıllık esnaf üst komşum ay başında 2 kişiyi işten çıkardı, çünkü çin'den ithal ettiği elmas kesiciler artık eskisi kadar satılmıyor.

- ankara'nın önde gelen avmlerinden birinde bulunan belki de tr nin en buyuk spor salonlarından biri, artan kiralar nedeniyle (sözleşmeler euro üzerinden yapılıyor) yakında kepenk kapatıyor. nereden baksan temizlikçisi, teknik servisi, satışçısı, spor hocaları, muhasebecisi vs vs. 150 kişi işsiz kalacak.

- dün 1 yıldır gezen tavuk yumurtası aldığım abi zam yapmış yumurtaya, "hayırdır" dedim "tavuk da mı dolarla geliyo?" şaka olsun diye; yok abi yem dolarla dedi. sustum.

-ülkenin en önde gelen inşaat şirketlerinden biri 4 aydır hakediş yapamadığı için tüm şantiyelerini durdurdu. binlerce çalışanı maaş alamıyor şu an.

evet belki ülke batmayacak ama çoğu aile darmaduman...
  • evet ulke batmaz belki ama deli gibi petrol rezervine sahip venezuella ortadayken bi bok uretmeyen ve enerji kaynagi olmayan ulkenle nasil bir yasam mucadelesi vericeksin merak ediyorum. ulke batmaz ama seni batirir.
  • lan olum ulkenin coktan battigina inanmak icin nasil bir sey olmasini bekliyorsunuz? gercekten soruyorum, biri ciksin aciklasin. yani tam olarak ne olursa "tamam, ulke batti" diyeceksiniz.

millet acliktan birbirini kesip yemeye baslayinca mi ikna olacaksiniz ya da gokten vahiyle haber gelmesini falan mi bekliyorsunuz? nedir olayiniz.

yemin ediyorum bugun tayyip televizyona cikip "turkiye ekonomisi iflas etmistir" diye aciklama yapsa hayir onu tehdit ediyorlar, zorla konusturdular ulke batmadi der gelip baslik acar burada.
  • türkiye bir süredir batmakta zaten. bir tek yükselen dolar değil. tüm para birimleri, türk lirası karşısında şaha kalkmış durumda. hadi diyelim doların yükselmesi amerikan oyunu, peki öyleyse euro, yen gibi yabancı para birimlerinin yükselmesi kimin oyunu? tapınak şovalyelerinin oyunu mu?

geçin hocam bu işleri. ben bizzat reel sektördeyim. ekonomi 2014'den beri dolar ve euro bazında kötüye gidiyor. küçülüyor ve kişi başına düşen milli gelir azalıyor. bunlar tesadüf değil. zaten batıyorduk. birileri yeni fark etti.
hesabın var mı? giriş yap