şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz dolar 5 liraya yaklaştı. hatta dün itibariyle 5 lirayı geçti. maaşlarını dolarla alan yazarlar etkilenmedi fakat onun dışındakiler bu durumdan fazlaca etkilendi.

ben yazılım mühendisiyim. ve geliştirme yapabilmem için mac book almam lazım bundan vazgeçtim. onun yerine daha ucuz olan clouddan mac kiraladım. aylık belirli bi ödeme yapıyorum. o da dolarla fakat mac book almak kadar incitmiyor.

mesleğimle ilgili bir portale kayıt yapacaktım. vazgeçtim.

onun dışında yakın zamanda phukete tatile gidecektim. otelde değişiklik yapmak zorunda kaldım.

daha az dışarı çıkmaya başladım.

çok lazım olmadıkça teknolojik aletlerden almıyorum. akıllı saat alıcaktım ama almadım erteledim.

bu liste ilerleyen günlerde umarım uzamaz. gerçekten güzel bir ülkede yaşıyoruz. başka bir ülkeye taşınmak istemem

edit: yalnız değilmişim. ne çok isteğini erteleyen insan varmış
  • steam summer sale indirimlerine rağmen istenilen oyunları alamamak ve daha önemlisi, yurtdışına çıkıp gezememek.
  • dolar...
    *
  • aliexpress ve amazondaki alışveriş sepetimdeki ürünler.
  • elektronik ürünler. telefon, pc vs. kaldı ki dolar 3 tl üzerine çıktığı günden beri düşse de pc alsam diye bekliyorum. o da başka bahara kaldı. netflix için de zam olursa ondan da vazgeçeceğim.
  • (bkz: yurtdışı tatili) ile katıldığım durum. maaşa aldığımız yıllık zam(cık) ne yazık ki ilk 6 ayda eridi gitti. dolar(yada euro) bazında maaşı değerlendirdiğimizde elimizde bişey kalmıyor. 2 aylık maaşımı, orada 4-5 günde yemek istemiyorum. eşimle beraber bu yıl dolayısıyla yurtdışı tatilimizi iptal edip, bizimkilerin yazlığında iki hafta geçirmeye karar verdik.

bunun dışında şuan satın almaya kadar verdiğimiz ama stand-by konumunda olan bikaç ihtiyaç daha var. liste uzar gider aslında
    (bkz: monster notebook)
    (bkz: ipad pro)
    (bkz: playstation 4 pro)
  • akıllı saat, bisiklet, teleskop
  • yurtdışı tatil paketi.
  • (bkz: nefes)