şükela:  tümü | bugün
  • malum şu günlerde türk lirası erimekte. hiç aynı gemideyiz tatavası yapmayacağım ancak dövizden bu kadar şikayet eden insanlar varken starbukcsların hala hınca hınç dolu olmasına aklım ermiyor. madem şikayetçiyiz neden hala amerikan menşeili bir firmaya kazandırmaya devam ediyoruz? neden hala kahvelerini dolara endekslemiş bir firmaya kazandırıyoruz? hak verirsiniz vermezsiniz orası ayrı ancak samimiyetsiz bulduğum eylemdir.
  • halk fedakarlık yapacağına başımızdakiler yapsın. yönetimi değil de milleti suçlayan kafayla bi bok değişmez bu ülkede.
  • mado'ya gideceğime starbucks'a giderim, en azından karşısındakini insan yerine koyuyorlar

edit: imlâ
  • hocam şu an starbucks'da oturmuş kahvemi içiyorum. inanın bana zerre vicdan yapmıyorum. ayrıca malum şahsın zengin ettiği kesimin dolar ile ilişkilerini asgari seviyeye çekmelerinin benim içtiğim kahveye ödediğim paradan daha makul bir hareket olacağı kanaatindeyim. neyse milleti suçlamaya devam çok yaşa hükümet..
  • yerli malı öz ve öz türk malı sermaye kafelerde çayı dört liraya içeceğime, nescafe 3’ü 1 aradan halice kahveye (o da yarısı boş) 13 lira vereceğime ya da limonata diye kitledikleri şerbete 15 lira vereceğime; daha da kötüsü sikko müzikli, nargileci tayfa ile yanyana oturacağıma gider starbucks’dan 10 liraya fitre kahve alıp sabahtan akşama kadar otururum! fiyat ve kalite olarak ikamesi olmadı için şu an için starbucks.