• dolat 1.74 olmuştu ve dh'ye "dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda" diye paylaşımda bulunmuştum. hey gidi hey...

hatta burada da gündem olmuştu.
    (bkz: dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda)
  • yıl 2008-09 civarı. metin2 oynuyorum, bakrada "!at madalyonu alınır" diye bağırıyorum. (bağırmak textin başına ! işareti koyup herkesin görebileceği global bir mesaj göndermektir). o sırada bir sürü kişi pm atmış, bazı insafsız allahsızlar 180-200k dan satıyor. genel piyasası 130-150k civarı. bana mesaj atan eleman da en düşük fiyat teklifini verdiği için ilgimi çekti. diğer mesajlara bakmıyorum bile, yanıp sönüyor hepsi. elemanın istediği fiyat 120k son. elemana "kaç tane var, kaç saatte düşürdün, ben gitsem kendim düşürsem daha mı iyi olur, levelim 26, maymunlar beni öldürür mü?" gibi sorular sorup elemanı yormaya çalışıyorum. bana mesai harcasın da sonra söylediğim fiyattan satsın bana diye. neyse eleman sağ olsun iyi niyetli, üşenmeden cevap veriyor. dedim tamam, bu psikolojik harp başarılı. neyse satın almam daha mantıklı heralde diyip adama 100k teklifi verdim. aldığım cevap şu; "o senin söylediğin doların 2 lira olması gibi bişey, siktirgit amk"

bir zamanlar doların 2 lira olması deyimi esnaf dilinde ekonomik bir imkansızlığı tanımlamak için kullanılıyordu. dönem deyimi elbet. şimdi aynı deyimi "doların 30 lira olması...." gibi kullansak yarın uyandığımızda doları 30 görme ihtimali, bir zamanlar 2 liraya çıkması ihtimalinden çok daha fazla. enteresan bir şekilde uzun bir dönem turk lirasinin değeri sabit değerlerde çok fazla oynamadan takılıyordu. hayat işte, nerden nereye...
  • portakalda vitamin değilmişim...
  • bir duja 100 dolar verilen zamanlardan nereye…
hesabın var mı? giriş yap