şükela:  tümü | bugün
  • eminim ki hala yol yaptılar diyen seçmendir ve hala büyük resmi gördüklerini zannederler. ayrıca iki yüzlülerdir, gezi direnişinde dolar yükseldi diye insanları vatan haini ilan edip, şimdi reisleri saçma sapan konuştukça yükselen dolar karşısında sus pus olmuşlardır.

reisleri konuştukça, dolar fırlıyor, içten içe pişmanlık duymayı bırak, reise feda olsun diyenlerdir ayrıca. işte bu kadar körü körüne bağlıdırlar ve işte bu kadar da aptallardır.

beter olsunlar, dolar daha da çıksın diyeceğim de onlarla beraber biz de, ülkemiz de, ekonomimiz de yanıyoruz. hayatımızın her anına yansıması yakındır paramızın dolar karşısında değer kaybetmesi.

zihniyetlerinin değişeceğini bilsem, ekonomi batsın, biz de batalım derim. dibi görelim lan, yeter ki şu zihniyetleri değişsin. sonuçta yoktan koskoca cumhuriyeti kurmuşuz atamız önderliğinde ama bu zihniyetle ve bu akıl yoksunu hırsızla bizden bir cacık olmaz. istemesek de dibi göreceğiz zaten.
  • böyle bi arkadaş var. ecevit zamanındaki kur artışından bahsediyor ama hala. tartışmaya girmiyorum.
  • içini asfalt ve betonla serinletmesi gereken seçmendir.
  • yarrağı enlemesine yemiştir.
  • içten içe nefret kusuyor ancak dile getiremiyordur, takiye bunların geninde var, ha birde halen ülkenin kaynaklarından imtiyazlı bir şekilde yararlanmaya devam edeceklerinden umutları var o yüzden susmaya devam ediyorlar, yoksa azıcık bir dolar ucu görse, birazcık dinleri imanları olan paranın umudu olsa chp mitinglerinden çıkmazlar, o derece dönebilme kapasiteleri var..
  • böyle bir tanesi mahallemiz esnafıdır. akp'ye kendisi kadar tayyip erdoğan bile inanmamaktadır belki . asla bu tutumundan taviz vermez . en sıkıntılı günlerinde bile bir yolunu bulup akp'yi aklar, temize çıkartır. bir gün önce ahmet davutoğlu için "hoca , iyi adamdır" derken görevden alındığı gün "boşver onu zaten almancı ajanın tekiydi" diyebilecek kadar da yüzsüzdür.

velhasıl geçtiğimiz günlerde bunun yanına uğradım bir mecburiyetten. halimi, durumumu sordu , bu kez planladığım üzere farklı bir ağızdan konuştum kendisiyle. ona yaklaşık dört ay önce tüm paramı dövize yatırdığımı maaşımı dahi aldığım gün ihtiyacımı bir kenara ayırıp kalanıyla döviz aldığımı bu sayede de dört ayda 60.000 tl karda olduğumu söyledim. sonrasında da ben bu yönetimin değerini bilememişim , bundan sonra hem kendim hem de tüm çevrem akp'ye oy vereceğiz dedim. bir yandan çayımı höpürdeterek ve göbeğimi kaşıyarak. (çok güzel oluyormuş tavsiye ederim)

kendisi imalat sektöründe esnaf olan bu arkadaşın beni dinlerken kaşlarını çattığını , ben konuştukça dudaklarının büküldüğünü omuzlarının iyiden iyiye çöktüğünü hissettim.ben konuştukça senelerdir kendi üzerime çöken ruh halini onda gördüm. ve "sende durumlar nasıl?" diye sorduğumda neredeyse ağlayacak halde dövizle borçlandığını , dükkanın kirasını dahi ödemekte zorlandığını söyledi. ne yalan söyleyim haline acıdım, üzüldüm. ona söylediğim yalandan ötürü pişmanlık duydum çünkü kenarda köşede 1 dolar dahi yoktu elimde ; ama yaptığı tercihlerin ülkeyi getirdiği durumu da görsün istedim.

umarım yaşadıklarından ders alabilir demekten ötede söylenecek bir şey yok.