şükela:  tümü | bugün
  • kandırılmaya devam etmekte olan akp'lilere ait düşüncedir. üretmeyen ve tamamen sıcak para ile dönen bir ekonomi olduğumuzu görmek istememeleri de desteklemektedir bu düşünceyi fakat maalesef o tatlı günler geride kaldı.

sen etini, tahılını ve hatta samanını bile ithal edecek hale gelmişsen ve dünyada rüzgar tersine esmeye başlamışsa o g.tü avuçlayacaksın demektir (biz de senin sayende kısmen avuçlayacağız tabi)

sanmıyorum ya diyelim ki bozduruldu o dolarlar ve kısmen geriledi o kur, en fazla bir kaç ay bilemedin bir sene daha ötelersin.

türkiye ekonomisinin inşaata dayalı olduğunu ve fiyatların şişirilmiş olduğunu dünya alem söylüyor, sen de oraları takip ederek anlayabilirsin ne zaman tam olarak patlayacağını ekonominin.

hepimize geçmiş olsun.
  • ciddi olarak düşünen varsa yanılmaktadır. bu zor günlerde dolar bozdurmanın, ya da daha doğru deyişle evinde sakladığı dolarları satıp (bankaya yatırmak da aslında aynı şey ! sattığınızda alan da gidip bankaya koyuyor) ekonomiye sokmanın en önemli katkısı "ülkem için bir şey yapıyorum" duygusu ve yarattığı dayanışma ruhudur. bu bir millet için önemli bir duygudur.

akp bunu başarıyla yapıyor. tabi akp açısından bir başka yararı da kriz önlenemeyince sıradan insanların "yeterince bozdurmadım", "keşke hepsini bozdursaydım" diye biraz da kendisinde kabahat bulup akp'yi temize çıkarması olacaktır.

ey yurttaşlar : dayanışma iyidir, yastık altındaki dolarların ekonomiye katılması iyidir, birlik ruhu iyidir ama bu gayretleriniz krizi önlemeye asla yetmez. kriz bitmezse de suç sizde değildir. suçluluk duymayın. suç ülkeyi 14 yıldır kötü yönetenlerindir. ne sizin ne de hayali dış mihrakların üzerine suç yıkıp kimse aradan sıyrılmasın.

dikkat !
  • %100 türk olan bir şirkette çalışıyordum. hatta tayyip bunlara ödül bile verdi. yurt dışına üretim yaptığı için ödemeler euro ve dolar cinsinden oluyor. bankaların batma ihtimali olduğu gerekçe gösterilerek tüm paralarını yurt dışı bankalarına taşıdılar ve musteriden gelen ödemeleri de her hafta yurt dışına aktarıyorlar. eğer gerçekten dolar bozdurmanin ekonomiyi rahatlatacagi inaniliyorsa götü çıkmış vatandaştan değil de firmalardan rica etse ya da ne bileyim zengin ettiği kesimden istese. hoş olmaz mıydı?
  • akpliler'in nasıl bir kafada olduğunu gözler önüne seren fantastik bir olay. üretim yok, dış ilişiklerin tamamı bozuk olduğu için ihracat kısıtlı, sınır ötesi operasyonların getirdiği maliyet yükü...

bozdur canım sen, düşer dolar bozdur...
    size kalırsa ülkede demokrasi de var...