şükela:  tümü | bugün
 • malumunuz birkaç gündür bu tarz kampanyalar mevcut. şimdi krizi fırsata çeviriyoruz. gidip dolarımızı bozdurup makbuzumuz alıyoruz. ardından tekrar dolar alıyoruz. doları bozdurduğumuz makbuzu alıp kuaföre gidip saçımızı kestiriyoruz. üstüne güzel bir yemek yiyoruz. daha sonra metro turizme gidip sevdiklerimizi ziyaret ediyoruz.

  anlık değişen kurdan ufak bir zararımız olsa da yediğimiz içtiğimiz yanımıza kar kalıyor. yatırım tavsiyesidir.
 • dolar bozdurmayan vatandaşlıktan çıkartılacaktır diye bir kampanya düşünülebilinir hani...
 • son günlerin popüler kampanyasının genel adı.

  (bkz: 300 dolar bozduranları ücretsiz tıraş eden berber)
  (bkz: 250 dolar bozdurana yemek ücretsiz)
  (bkz: metro turizmin dolar bozdurana bilet hediye etmesi) vb.

  kendince yaptıkları kahramanlık bile parayla, eşantiyonla, primle. "14 senedir hiç mi bir şey öğrenmez insan?" diyorduk. kendi adamlarını öğrenmişler. olsun lan, bu da olumlu.

  ekleme: böyle bir başlık arayp bulamadığım için x dolar bozdurana y ücretsiz diye bir başlık açmıştım. o başlık da buraya taşınınca kulandığım bazı ifadeler saçma gibi görünüyor şu an.
 • kıbrısı bozdurana başkanlık ücretsiz.
 • x dolar bozdurana y ücretsiz. bu tür kampanyalarda değerlendirme şu şekilde olmalı:

  x . n < y ise mantıklı ve kabul edilebilir bir teklif. burada n, y'nin zorunluluk arzettiği gün aralığındaki kur artış miktarı.

  mesela x=50 olsun, yani 50 dolarınız var bozdurabileceğiniz ve teklife de konu olabilecek miktarda. y ise saç sakal tıraşı olsun. y'nin piyasa değeri 10-20 lira arasında. diyelim orta karar, kaliteli sayılabilecek bir berber bu. 15 lira olsun y.

  saç sakal traş için ideal süre 15 gün. bu 15 günde x'in değişimi yani kur farkı da yaklaşık 0,60 lira. şimdi denklemde yerine koyalım bu doneleri.

  50 x 0,60 < 15
  30 < 15 yanlış. yani bu teklif kabul edilebilir değil. ama adam bize 20 dolar bozdurma şartı koymuş olsaydı:
  20 x 0,60 < 15
  12 < 15 doğru. evet, bu teklif kabul edilebilir bir teklif. teklifi kabul edip traşımızı oluyoruz. traştan sonra traş için ayırdığımız 15 lira ile yine dolar alıyoruz.

  diyelim ki adam bize traş değil de yemek teklif etti. 200 dolar bozarsan sana yemek bedava dedi. bu tür teklifleri hemen kabul ediyoruz. yemeğin lezzeti, kalitesi ve ederi önemli ama. leş bir yemek için yapmayın bunu. en azından bozdurma şartı olan dolar miktarının 10'da 1'i atmeli yemeğin değeri. 200 dolar için en azından 20 liralık yemek tekli edilmeli. hiç ikltmeden kabul edilebilir bu teklifler. doları bozuyruz, yemeğimizi yiyoruz ve doğruca döviz bürosuna. bozduğumuz dolar kadar dolar alıyoruz yine. yarım saatte ya da en fazla bir saatte dolar %10 kaybettirmez genelde. her şekilde kardayız bu durumda.
 • yükselirken bozdurup gün içerisindeki ani yükselişte tekrar alıp zarar etmemek mümkün olduğuna ve bozdurulan makbuz veya ekran görüntüsü de elde hep duracağına göre, çakallık yapmayı seven insanlar için harika bir geçim kapısıdır.

  birkaç kuruşluk düşüş-yükseliş trendini az çok doğru tahmin eden biri her akşam bedava beslenebilir bu kampanyalar çoğaldıkça.
 • dolar bozduranlara bedava kampanyalar amme hizmeti...en kötü hafta sonu için 1.750 borç bulup önce 500 $ alın sonra satın en son tekrar tl ye çevirip geri ödersiniz .tekirdağdan kokoreç ayran,istanbul'dan saç sakal,sivas'tan künefe daha neler neler...ama bunlar başka şehirlerde bilet parası nerden bulucaz yeaaa diyen arkadaşlar için metro turizm çare olmuş 500 $ bozdurarak gidiş -gelişi bedavaya getirebilirsiniz .gece otobüste uyumamaya özen gösterin suratınıza her an bi muavin arttırabilir.ay sonu ettiğimiz karla bi büyük alabiliriz yılbaş için kafa zehir yaaa