• aysun kayacı haklı, dağılalım.
  • bunlar açlıktan birbirlerini kemirse, yine aynı kişiye oy verir. oy alma umudunuzu kesin şu anadolu çomarlarından. diğer kesimlere hitap etmemiz gerekiyor.
  • "cehalet, ayrıcalıklı sınıfın ustaca kullandığı bir silahtır"

16 yıldır akp nasıl mı kazanıyor ? cevap videoda.
  • yabancı bir firmada çalışıyorum. ürettiklerimizi doğal olarak euro üzerinden satıyoruz. ankara'da sektörünün önde gelen firmalarının birinde ürünlerimizi denedik ve onay aldık. fiyatı görüşmek için firmayı ziyarete gittim.

ülkenin durumundan ve ekonomiden konuşurken firmanın genel müdürü ekonominin ne kadar iyi olduğundan ve döviz kurunun hiç önemli olmadığınından bahsedip durdu ve sonunda euro 7 olmuş 17 olmuş hiç önemi yok gibi beni benden alan bir cümle kurdu. bu konuşmadan takriben 5 dakika sonra fiyat teklifini verdim. hesap makinasını aldı ve verdiğim fiyatı o günün kuruyla çarptıktan sonra ooo çok pahalısınız dedi. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. haklısınız deyip firmadan ayrıldım. bu profilde bir firmanın genel müdürü bu kadar saçma düşünebiliyorsa sokaktaki adamı çok da yadırgamamak lazım :)
  • bbc news turkce hesabinin samsun'da sokak roportajinda secmenden aldigi yanit.

"şimdi biz türk parası ile çalıştığımız için dolar bizi fazla etkilemedi. çıksın bin liraya bizim umurumuzda değil"
    https://twitter.com/…kce/status/1006465289549164545

https://www.bbc.com/…ive/haberler-turkiye-44436788?

(bkz: fazıl say'dan muharrem ince'ye mektup)
  • bizim beynimiz olmadığı için umurumuzda değil.
  • adenin,timin,guanin ve sitozin dörtlüsünden sadece timin ile hayatını sürdüren bir vatandaş.
  • toplumsal kötülük ve aptallığın çıktılarından biridir.

nasıl olsa üretmiyor,
    nasıl olsa biz çalışıp bunları da sırtımızda taşıyoruz...

dolar, değil 1000, isterse 2000 olsun; buna ne? bu keyfine bakar. gider mitinge, alır sucuklu ekmeğini, koyar cebine 100 tl'lik avantasını; bakar hayatına.

bu söz, aynı zamanda "bu ülke umurumda değil. ben bu topraklara ait değilim" de anlamına geliyor...
  • yani meali:
    ben ailem arkadaşlarım henüz ekonomik olarak etkinlenmedik. dondurmamızı yarın yokmuşcasına emikliyoruz. herkes arabasını evini borç harç da olsa alıyor. eskiden alamıyorduk lükstü. nerden geldiğini bilmediğimiz bir para akışı var ama sonuçta var.

seçimden sonra bbc 3 arkadaşı bulsa söyleyecekleri;
    annem kadın kollarından aldığı yardımı artık alamıyor. arkadaşlar belediyeden, devletten iş alamaz oldu. bizim işler de bıçak gibi kesildi. eskiden dondurma yerdik sokakta yiyip içerdik. şimdi sokaklar bomboş, dükkanlar kapalı. borç gırtlağa dayandı.
    eskiden devlet zengindi. niye böyle oldu?

devlet kredi ile zenginleşti. halk krediyle aldı o kendine göre lüks yaşamı. acı acı da ödeyeceğiz.

edüt: ay ciddi ciddi yorum yapmışım. http://sendvid.com/ff68wm07
  • müşteriye yansıttığı için sorun yoktur. yani "milletin anası sikilsin ben kendime bakarım" demenin bi türlüsü...
hesabın var mı? giriş yap