• dolar'ın 7.2 tl olmasıyla herkesin merak ettiği yöntemlerdir.

dün twitter'da bazı hesaplar bu konuda yönlendirmeler paylaştı.

1) çağrı hoca'nın 7 site ve 10 kişiyi anlattığı bilgisel.

2) başar kaya'nın paylaştığı ücretsiz yazılım okulu.

3) univerlist kurucusu murat ödemiş'in paylaştığı "dolarla nasıl para kazanırım" yazısı.

4) levent aşkan'ın paylaştığı ihracat bülteni.

5) alper tunga'nın paylaştığı wordpress teması satma.

herkes gördüklerini eklerse veya bu yöntemlerle ilgili tecrübelerini paylaşırsa en azından bireysel olarak kendimizi kurtarabiliriz. malum, devletten fayda yok.
  • up up yukarı
  • zekeriya mulbay'ın upwork'te 5 müşteriye iş yapar hale gelme hikayesini anlattığı bilgisel ve sonrasında oluşturduğu birlikte ihracat topluluğu da dikkate değerdir.
  • twıtterda gördüm floodu çok beğendim. şu udemy olayını yeni duydum keşke daha önceden duysaydım kafama yattı. bir şeyler düşünüyorum açıkçası bu konuda.
  • ayda ortalama 6-7bin tl kazanan beyaz yakalilarin alim gucu bati ulkelerde bir mcdonalds'da tüm gün burger pisirseler sahip olacaklarinin yarisi.

hala da bu ülkenin yorucu gündemiyle (futbolu olsun siyaseti olsun) zaman gecirip girisimciligi bir "genclik heyecani" olarak gorurler. patronlari eksisozluk'e girmelerini yasakladigi icin telefondan caktirmadan boyle basliklari okuyup imrenirler.

ne diyelim. bu topraklarin genel sorunu gelenekcilik zaten. comfort zone genlerimize islenmis.

cok degerli paylasimlardir. gercekten ingilizce seviyesi iyi olan ve dijital yenekleri olan kisilerin dünyada bu kadar firsat varken uc bes kurusa hayatlarini kolelestirmelerini aklim almiyor.
  • hepsi boş, çare kripto.
  • kripto dan uzak durum ben yandım. lik olursunuz bütün anaparanız uçar
  • affiliate marketing
  • param kalmadı şu an yatırımda olmasa 50k'yı gömerim dolara acımam.8,70'leri görecek.şu an tam alım fırsatıdır.biraz daha düşebilir belki ama her türlü kazandıracaktır sene sonuna kadar."yatırım tavsiyesi değildir!"
  • - yabancı diliniz varsa remote bir şekilde çalışabilirisiniz.
    - yabancı diliniz varsa freelancer sitelerine bakabilirsiniz. (upwork vb.)
    - yabancı diliniz varsa youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz. çok iyi içeriğiniz ve kurgunuz olması gerekiyor.

- yabancı diliniz ve mobil uygulama yapma becerileriniz varsa mobil uygulama yaparak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. burada iap ve admob modelli model kullanabilirsiniz.
    - yabancı diliniz varsa içerik yazar google adsense üzerinden gelir sağlayabilirsiniz.
    - gerçekten ticarete hakimseniz, fiyat ve sektör analizi yaparak dropshipping yapabilirsiniz.

özetle yabancı diliniz olacak. yaptığınız işin seviyesine göre gelir kazanacaksınız.
hesabın var mı? giriş yap