şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seçim arifesi dolar kurundaki yükseliş ekonomiyle ilgili değil,,, tamamen seçmen beynine şu mesajı enjekte etmek içindir:

  << bu seçim basit bir muhalefete karşı sandık mücadelesi değiiil... biiiizzzzz.. m.ince-m.akşener ne ki, biiiiiiizzzzz 7 düvele karşı savaştayız... bu savaşı kazanmanın yolu, onların oyununu bozmaktan geçiyor. onlaaar ki, hep yaptıkları gibi ekonomik kriz çıkartarak bu seçimi de manipüle edebileceklerini zannediyorlar, bu haaalk.. kurtuluş savaşında onların oyununu bozarak bu cumhuriyeti kuran bu halk,,, 24 haziran'da da tuzağa düşmeyecek ve onların oyunlarını bozarak ülkesine sahip çıkacaktır...>>

  2001 ekonomik krizini ve önceki ekonomik krizleri develüasyon olarak bilen saftürkler, 24 haziran'a doğru doların 5 tl'ye koştuğunu gördükçe panikle oyunu rte'den yana kullanacaktır. tıpkı 7 haziran 2015 seçimlerinden sonra panik olup 1 kasımda korkuyla ne oy verdiyse aynını verecektir... 7 haziran'dan sonra bombalar patlatıp yüzlerce masum insanı kim öldürdüyse, şimdi dolar kurunu da manipüle edenler aynı mihraklardır...

  yoksa kemal derviş sonrası yerleştirilen ekonomik modelde " devalüasyon " diye bir şey olmamasına rağmen; şimdi bir bardak suda çıkarılan bu dolar kurundaki devalüatif atakların başka ne gibi bir manidarlığı olabilir ki:))

  ayrıca:
  (bkz: amerika şantajla erdoğan'dan ne istiyor)
  (bkz: #72299338)
  (bkz: akp baskın seçime gidiyor)
  (bkz: büyüksün reis)
  (bkz: #72613339)
 • sene sonu 7 tl.
 • mahfi eğilmez hoca uyarıyor. bir yıllık döviz finansmanı için 241 milyar dolara ihtiyacımız var diyor. tehlikenin farkındamısınız? diye sordurtandır.

  mahfi hoca der ki;
 • arabada 5 evde 15...