şükela:  tümü | bugün
 • şu an sırf @2 olup laf sokmak için kıçını yırtan bir ergen olma ihtimali de çok yüksektir. kaos sever. kendisi gibi olmayan herkesi "karşı partiyi tutuyor" diye yaftalar. kısacası, salaktır.
 • valla ben seviniyorum. 4 tl olsun banane amk. dolarla maaş aldığımdan bana giren çıkan yok. alım gücüm artmıyor ama sizin gibi de azalmıyor.
  siz oy verdiniz siz düşünün.
 • kesinlikle haindir.

  olm amerika'ya kaçıyoruz dolar lazım. yükselmesin lan nolur. :(
 • 1 japon yeni = 0,009713 dolar. yani 1 dolar = 102 yen.
  1 türk lirası = 0,318051 dolar. yani 1 dolar = 3,13 tl.

  gelişmişlik endeksi ne zamandan beri ülkelerin para biriminin güçlü olmasıyla alakalı bir şey oldu bilmiyorum. ama en önemli kriter buysa türkiye japonya'dan daha gelişmiş bir ülke oluyor.

  cahil editi: aranızda ironiden anlamayan yazarlar var. iktisat mezunu bir adamım. bir ülkenin gelişmişlik kriterinin para biriminin güçlü olup olmaması ile alakalı olmadığını anlatmaya çalışmıştım sadece.

  peki siz ne yaptınız? size yakışanı tabi. evet çok cahilim keşke ölsem amk.
 • dolar arttı diye değil "bak işte söylediğim doğru çıktı" diye sevinir olsa olsa. bir nevi söylediklerimizin sağlaması bu olup biten. asıl sen "ulan ne desem, ne öngörsem yanlış çıkıyor" diye niye üzülmüyorsun asıl problem bu. şu ülkede kıçı kırık falcılara, rüya tabircilerine okuyup yazan insanlardan daha çok inanıyorsunuz ya ben ona yanarım.

  (bkz: #49652073)
 • welcome to the middle earth.
 • dolar kuru medya uydurmasıdır.

  dolar kuru artmıyor, türk lirası değersizleşiyor.
 • tam olarak ben oluyorum bu hain.şöyle izah etmeye çalışayım:

  uzunca bir zaman bizim insanımız güzeldir, vatanım canım benim falan kafasında takıldıktan sonra gözümdeki perde kalktı ve aslında insanımızın hiç de güzel olmadığı, aksine gayet nefret dolu olduğunu gördüm. kendileri gibi zor durumda olmayana bildiğin nefret duyar bir halde hatta çoğu. benden olmayan ölsün havasında.

  sonra baktım, değişken zamanlarda ve artarak, üstlerinden aldıkları bir takım güçlere yaslanıp benden olanlara saldırıyorlar bu benden olmayanlar. yerine göre palalarla, yumruk tekme girerek, sadece meydanda taşkınlık yapmadan toplaştıkları, haklarını aramak istedikleri için, ya da sadece etek-şort giydikleri için. akşam inerken minibüse bindiği, gece geç saatte evine gitmeye çalıştığı için tecavüze uğruyor sonra bu benden olanlar mesela. ve benden olmayanlar içlerini karartmadan "kadın kısmının o saatte tek başına sokakta ne işi varmış?" gibi sığ yorumlar yapıp kusabiliyorlar nefretlerini.

  bu çoğunluğu asgari ücretle çalışıp ekmek arası margarin yiyerek hayatını geçirmeye çalışanların biat kafasını anlamaya çalışmaktan vazgeçtim artık.

  biz, yani onlardan olmayanlar genel olarak iyi kötü okumuş, daha da önemlisi merak edip bir şeyleri araştırıp sorgulamış ve bir takım çıkarımlara ulaşmışız belki ve ülkenin gidişatından endişe duyuyoruz ama adamlar kesinlikle söylenen hatta dayatılanlarla yaşamaktan, sorgulamayıp körü körüne inanmaktan gayet mutlu.

  adam aç, insan muamelesi görmüyor ama mutlu lan!

  şart ve koşullar böyle olunca da, bu gavur parasının artışı dolarla maaş alan bünyeme iyi geliyor ne yalan söyleyeyim.

  benden olmayan düşünsün...
 • yen ile tl'nin dolar karşısındaki durumunu gösterip gelişmişlik analizi yapanları doğurmuştur.

  siz real madrid'i yendiniz, biz de sizi yendik, demek ki biz real madrid ten daha iyiyiz.