şükela:  tümü | bugün
 • doları 2 tl üstüne taşımayı başarmış lobi.

  (bkz: benim türbanlı kardeşimin birikmişini hiç ettiler)
 • dolarin yukselisinin arkasindaki gizemli lobi. bir serefsizler butunu.
 • insanı böyle adeta çıldırtacaklar diyen bir sözcüsü vardır.
 • faiz ayağına kuru zıplatır nemalanır kaymağını yine kendisi yer.
 • dolar neden fırlar??
  en basitinden; global bir durum vardır mesela.. ya da lokal bir sıkıntı oluşmuş veyahut oluşma ihtimali vardır ve ülke insanları eşeği sağlam kazığa bağlamak istemektedir.. piyasadaki dolar talebi arttığında dolar da artar.
  dolar artınca, bu dolar lobisi dediklerimiz, doları daha önceden ucuza aldıkları için doların artmasından hiç şikayet etmezler..

  bizler ne yapıyoruz peki?
  milletçe dolara yatıyoruz, sonra da dolar lobisi diye zırlıyoruz..
  lobinin kralı bizde.
 • bizim insanımız biliyorsunuz sahtekardır. bırakın ülkesini yeri geldiğinde kardeşini, babasını tanımaz. böyle milyonlarca insanın yaşadığı bir memleket düşünün. sonra bir de yükselmekte olan doları düşünün. ne yapar insanımız?
 • bizim insanimiz sahtekar ve firsatci olabilir fakat dunyanin her yerindeki insanlar boyledir. gemisini yuruten kaptandir, tayyip begenmiyorsa cikarsin bir yasa desin ki elinde dolar olan kisiler 1 sene elinde tutmak zorunda. satis yapamazlar.

  para harekati yapiliyor diyorsaniz ustteki yasayi cikaracaksiniz fakat siz de ben de biliyoruz ki kokune kadar girdi. yabanci sermaye cikisi olmakta. vatandasin bu artista payi cok cok dusuk. cogu zaten fakirlik sinirinin altinda ay sonunu nasil getirecegini dusunen kisiler

  bu arada odenmeyen borcun devlet olsun, ozel sektor olsun tahsilatcisi ımf'dir. devletin hali cok iyi sukur, millete %90 vergi dayadik diye sevinen malum zat ve cevresindeki saksakcilarina duyurulur
 • off lobi mobi sıktı ama artık ha
 • sürekli bazı açıklamalar ve kararlarla spekülatif dolar hareketlerine neden olanların üyesi olduğunu düşündüğüm lobidir.
 • türkiye üzerinde oynadığı oyunun başlangıç işaretini westworld isimli emperyalist, kapitalist odakların ürünü diziyle vermiştir. nasıl mı?

  doların seyrine bakalım:

  28 eylül 2016: 2,9744
  29 eylül 2016: 2,9938
  30 eylül 2016: 2,9983
  3 ekim 2016: 3,0015

  görüldüğü gibi dolar 3 lira sınırını 3 ekim 2016 tarihinde aşmış. peki bu emperyalist maşası dizi hangi gün başladı?

  evet bildiniz; 3 ekim 2016.

  hadi buna rastlantı diyelim. peki bu dizinin baş kahramanının adı ne?

  evet bunu da bildiniz; dolores. ki aslında dolares olduğu aşikar. çok belli olmasın diye değiştirmişler azıcık.

  peki kim bu dolares? dolares kendi iradesi olmayan, başkasının programlamasına göre hareket eden, tabiri caizse maşa diyebileceğimiz bir insan daha doğrusu bir enstrüman. hem de kimlerin maşası? amerika'da iş tutmuş sermaye odaklarının. onların elinde adeta bir oyuncak, parasını verenin zevkini sağlamak için icat edilmiş bir makine.

  üstelik bu maşa gerektiğinde silah da kullanıyor. güzellikle yapamadığını gerekirse tabancasıyla yapıyor. yani sayın cumhurbaşkanımızın isabetle belirttiği gibi aynı zamanda bir haydut, bir terörist.

  peki benim vatan evladım ne yapıyor? ne yapacak oturmuş bu diziyi seyrediyor. sonra da yorumluyor; yok makineler şöyle, yok insanlar böyle, yok şu berikini temsil ediyor, yok bu ötekine gönderme yapıyor diye. halbuki seyrettiği kendine karşı tertiplenmiş bir oyun.

  bu oyunu boz türkiye.