şükela:  tümü | bugün
  • evet arkadaşlar faizde aylık sabit kazancınız olur.dolarda ise risk bulunmaktadır fakat çoğu zaman kazandırır.sizce hangisi daha mantıklı olur?
  • kişinin risk algısına göre değişir. az ama kesin kazanayım diyorsan faiz, çok ama riskli kazanayım diyorsan usd.

sen ne istediğini bilmelisin önce.

he bence btc.
  • faiz de kazanç garantidir dolar ise kumar gibi bir şeydir.
  • (bkz: fisher etkisi)
  • bizim gibi yapısal sorunlarını çözemeyen aksine kendine yontarken daha da bozan ülkeler için sorunun cevabı dolardır.
    demokrasinin halkın kendi kendini yönetmesi yerine oy verenlerin kendini oy verdiklerine yönettirmesi olan ülkelerde dolardır tabi ki deli misin?
  • doların da faizi olduğu için anlam kargaşası yaratan sorunsaldır.
  • şu paranın değerini korursunculara da hastayım. sürekli biriktiriyorsanız faiz mantıklıdır. ancak x parayı kenara atıp her ay ona gelen y faizi çekiyorsanız tabii ki paranız erir. benim dolardan yana hiç şansım olmadı, o yüzden binlerce dolar alıp da 3 kuruş kâr edip edemeyeceğimin sıkıntısına düşeceğime faiz diyorum.
  • 2002 de 1000 dolarını bozdurup tl mevduatına yatıran birisinin su süre zarfında ortalama % 1 aylık mevduat faizi aldığını hesaplarsak kümülatif olarak parası 9.500 tl yani 1.980 $ civarı oldu. hem parasının değerini korumuş oldu hem de dolar bazında %98 kar etti. kapitalist sistem genelde böyle kazançlara izin vermez ama içinde bulunduğumuz siyasi süreçten dolayı görmezden gelindi, uzun vade için kenara not edildi.
  • şahsen son 1 yılda dolardan faiz üstü bir kar elde ettim. şu an doların ne seviyelere çıkabileceğini kestirmek zor ama düşmeyeceği kesin. hemde amerikan senatosunda türkiye'nin uluslararası para fonlarından borç alamamasının konuşulduğu şu günlerde. haber linki