şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ülkenin başındaki ağrı olan saçmalık. akp'nin bela ettiği saçmalık.

  dinleyin ulan alın size analiz.

  akpli, çapsız ve her şeyden haberdar olan kurmaylar ve parti başındaki kişi, doların bu seviyelere geleceğini, hatta buradan 6.00'a yardıracağını çok iyi biliyordu.

  her şey geçen seneden beri belliydi. tüm sözlerini buna göre kurdular. ve bir anda ne oldu? rahip oyunu oynanıyor. sebep? elbette ki "ülkeyi yönetemediğimizden değil yaaa, rahipten oluyor bu dolar" imajı yaratmak için. yarattılar da.

  her andavallı, tek tek her gerizekalı, doların rahip krizi veya amerika'ya "restine ressstt ulannn" diyoruz falan diye arttığını sanıyor şu an. %52'nin çoğu sanıyor ki biz kendimizi ezdirmiyoruz falan diye böyle oluyor, geçecek falan sanıyorlar. nitekim sırtına vur lokmasını al minvalinde "geçecek looo" açıklaması da yapıldı bugün.

  ülkenin kabusu, bu rezil partinin her zaman en iyi şekilde yaptığı bir şey varsa o da "düşman yaratmak"tır.

  sırasıyla

  1) gezi (hatırlayın 2013'te ekonomi hiç de sandığınız gibi iyi değildi. çooktaaan betona para gömülmüştü. doların artacağı öngörüldüğünde gezi krizi çıkarıldı. parka saldırıldı ve ekonomi alt üst oldu günlerce)

  2) paralel + ergenekon'un foyasının çıkması (açıp dolar - altın grafiğini izleyin bakalım o sene)

  3) dış güçler (buna inananın kafasını s.keyim zaten affedersin)
  hollanda krizi (danışıklı dövüşlü hollanda + türkiye seçimleri. sonuç = akp zaferi)
  almanya krizi ( merkel'e rest ayakları yaptılar. maksat neydi? fırlayacak olan euro için kılıftı. dış güçler yalanı zaten hazırdı. bu arada euro fırlamıştı ve ona kılıf bulundu. hele ki o kadın bakan krizi zamanında açıp dövize bakın)

  4) fetö (darbe diye ağzımıza tıkılan şey, aslında tamamen ekonominin göte gelmesini idare edecek bir şeydi. yıllardır hala "darbe olmasaydııı peheeyy o zaman görürdünüz sizzzz" edebiyatı yapılıyor.

  5) bir de arada ambargo meseleleri ve rıza sarraf var. ne oldu o yakalandığında? bize oyun oynanıyor zırvalığına başladılar yine. sonuç = fırlamış bir dolar ve sıçıp batırılmış beton ekonomisine yeni bir sebep. +bonus yeni düşmanlar. halkı oyalayacak başka bok püsür.

  6) savaş. ne oldu? düğün dernek kol kola oynanan teröristler hopp düşman oldu. artık zaten bu konudan gına geldi, konuşması bile mide bulandıran bir şey. ama akp-pkk diyeyim siz anlayın. ne yapıldı? afrin, sonra membiç dendi. bir sürü zaiyat olacak ve mühimmata para gidecek ondan ekonomi kötü dendi. yeni ve yapay, aslında hiç olmayan kurgulanmış bir düşman daha sokuldu beyninize amına kodumun sığırları sizi.

  7) rahip tiyatrosu. cumhurbaşkanı çıkmış dedi ki daha yeni, e siz de bizim papazı verin. ver papazı al papazı. dile bak, lafa bak. ver papazı al papazıyazık. uluslararası seslenişteki dile bak. bizdeki yargılanıyormuş ondanmış. dolar bu kez hiç olmadığı gibi geldi. merak etmeyin, 7 lirayı görmemiz işten bile değil.

  sözün özü hacılar ve bacılar, her zaman embesiller için hazırlanmış bir düşman var. siz sanıyorsunuz ki alnımız dik diye oluyor. alnınızı sikeyim, para her şeyden önce gelir. para bir ülkenin kanıdır, canıdır. ve şimdi o eşik çoktan geçildi. siz uyumaya devam edin. düşman sandığınız kuklalara falan gülün.

  vatan, millet, sakarya, şehit (malesef hala insanlarımız bununla oyalanıyor ve gencecik insanlarımız ölüyorlar), "eeyyy dünyadaki tüm şeylerr eeyy" tantanalarıyla uyuyun. bir sabah uyandığınızda market reyonlarına yabancı kalacaksınız. gıda ulaşımının tıkandığını ve üretimin sınırlandığını bir anlık hayal edin, doğacak kaosu bir dakikalık düşünün anlarsınız ne demek istediğimi.

  o gün sizi bu hikayeler de, bu zırvalar da, bu yapay düşmanlar da kurtarmayacak. o gün karnı aç binlerce suriyeli ile köşe kapmaca oynayacaksınız.