şükela:  tümü | bugün
  • adeta mahalle yanıyor ve muhalefet partililer saçlarını taramayı geçti, fön çekiyor.

chp saçma sapan kurultaya takmış kafayı. seçimlerden önce yaptıkları konuşmalara, hükümeti tenkit eden laflara bakın. şimdi bi imza krizidir ki gidiyor. yok muharrem ince yeni parti kuracak yok dsp ye geçecek. yok chp vitrini değişecek. seçimlerden sonra olanları gördükçe verilen oylara kahroluyorum.

meral akşener ilk iş koltuğu bırakmaya çalıştı. partiden bi sürü ayrılan var. seçimlerden önce akepe ekonomisini eleştirenlerin biri ortada yok. meral şener ara sıra tweet atmasa yaşadığından haberimiz olmayacak.

mhpye çok gülüyorum. seçim öncesi hatalı anket sonucu ile halkı yanıltan anket firma sahipleri için suç duyurusunda bulunmuş. yahu bırakın şimdi onu. sizce halk seçimlerde sizin aldığınız yüzdeye mi bakacak yoksa dolar 5.50 olmasından mütevellit ülke ekonomisi mahvolurken sizin de gemi kaptanının yanında olduğunuza mı?

zavallı demirtaşa bişe diyemiyorum. adam hapiste. daha fazla nasıl engellenir konuşması? diğerleri de her an içeri atılma korkusu yaşıyor!

belki şu olabilir. seçim zamanı bile çok az kanalda kendilerini gösterebilen muhalefete şu an yandaş medya hiç yer vermiyor olabilir.

ama ne olursa olsun mollaoğlunun dediği gibi medya padişahınsa sosyal medya bizimdir. sahi o nerde?
    edit: tabi kide muhalefet kurtaramaz ekonomiyi. ama muhalefetin görevi seçime kadar iktidar olmak için uğraşıp muhalefet kalırsa diğer seçimleri beklemek mi?
    seçimden önceki açıklamaları ve önerileri yapmaları gerekmez mi?
  • tek adam rejiminde iş muhalefete mi kaldı?
  • olay yine muhalefete kaldı ya la..
  • bu ülkede muhalefet varmı?
  • şimdi buradaki eleştiri neden chp...
    benim tanıdığım, işi gücü olan bir kişi bile chp’de politika yapmakla ilgilenmiyor. tanıdığım chp gençlik kollarında çaba sarfeden arkadaşım yok. bence ayda 10k üstü para kazanma ihtimali olan ve çalışmaktan korkmayan kimse bu işle uğraşmaz da.

madem bu işlerle uğraşmıyoruz, bunla uğraşanları eleştirmekten vaz geçelim.

(bkz: akli basinda insanlarin siyasetle ugrasmamasi)
  • ülke batarken alternatif olarak görülemeyen muhalefet, asla iktidara gelemez.

bu ekonomik kriz döneminde muhalefetin sadece iktidarı eleştirmesi değil, aynı zamanda doğru yolu göstermesi gerekir.
    şu anki belirsizlikte kararsızlık içindeki iktidara yol gösterecek, rota çizecek bir muhalefetin eksikliği ülke durumunu da gösteriyor zaten.

iktidar/hükümet zaten yangını yakan, ama yangını söndürecek aday da yok.

gerçi bu durum, (y)etkisizleştirilen meclisin net bir göstergesi.
    işte bu yüzden artık çözümü mecliste aramamak gerek.

bizi/ülkeyi kurtaracak çözüm meclis dışındadır. en azından bunu idrak edebilsek keşke bu bahaneyle.
  • edit2: şimdi muharrem incenin instagramdaki paylaşımını gördüm
    m. ince ekonomi üzerine tavsiyeler
    gerçekten berat konuştukça ülke ekonomisi dive batıyor. susturun küçük enişteyi.
  • yeni seçime hazırlanmak.
    yetki kimde ise sorumluluk ondadır.
  • seçmenlerinin "unfollow" ederek gösterdiği tepkiyi bot takipçi basarak dindirmeye çalışıyorlar.