şükela:  tümü | bugün
  • az evvel star haber'de izlediğim gurbetçidir.

- valla çok güzel oldu. (gülerek)
    + neden güzel oldu?
    - yatırım yapmayı düşünüyordum, bizim için çok güzel oldu. (gülerek)

amk sığırı. 11 ay alman boku temizleyip gelip burada 1 ay caka sattığı yetmiyormuş gibi ülke ekonomisinin çöküşünü kahkahalarla karşılıyor.
  • 50 yıl önce, dedeleri patatesten başka bir şey yemeden ömrünü tamamladı. bu çomarlar da şimdi ahkam kesiyor.

bari euroyla alında bir halta hayrınız dokunsun.
  • tanıdığım tüm akpli gurbetçiler türkiye’de gayrimenkul zengini oldu.
  • bu çomarlar gider oyunu inadına akp'ye verir çünkü tl düşecek iki tane daha ev alacak. ben ingiltere'de yaşıyorum, şu an bildiğiniz zengin sayılıyoruz tl karşısında! benim ailem orada, kardeşlerim orada. onlar doğal gaz yakacaklar bu kış, arabasına benzini nasıl koyacak?! ben burada iki günde bir et yerken, onlar ne yiyp ne içecek? sabahtan beri kuduruyoruz evde nasıl böyle açıklama yapılır diye.
  • ingiltere 15 yıldan uzun, kanada ise 5 yıldan uzun süre yurtdışında yaşayan vatandaşlarının oy kullanma haklarını ellerinden alır; "bizim ülkemizde yaşamıyorsanız geleceğimiz için karar alamazsınız" diyorlar özetle.

bizde öyle mi? almanya'da doğmuş, 30 yaşına gelmiş, almancayı da türkçeyi de tam öğrenememiş davara oy hakkı tanıyoruz.
    dünya haritası versek; "göster lan türkiye nerede?" diye sorsak, ülkeyi güneydoğu asya'da arayacak kazmaya oy hakkı veriyoruz.

eğitim faaliyeti hariç, 5 yıldan uzun süre türkiye dışında yaşayan her vatandaşın oy hakkı alınmalı. kusura bakmayın gurbetçi kardeşler ya da bakın amk çok da euromdaydı. sizin orada kazandığınız para, buraya gelince 7-8 kat artacak diye biz batmak üzereyiz.
  • ahuahua salak.

ne yapiyoruz biliyor musun? siz asalak asalak bu entryleri yazarken gidip calisip dolar/euro kazanip gittigidiyor,hepsiburada v.b yerlerde online alisveris ile mallara cokuyoruz.

ayni mala 150 dolar vermek yerine 15 25 dolara aliyoruz.

neden biliyor musun? cunku bugunu biz 8 sene onceden gorduk.gezi olaylari oldugunda gorduk.