• hayatını çok şükür normâl devam ettiriyormuş.bak bak bak!!! ulan 5 liraya bozuk peynir-15 liraya bezelyeli baklava-10 liraya eşek götünden döner yiyorsan tabi senin için hayat normâldir.
    çünkü bunların fiyatı şu bilâder
    düzgün peynir 22-25
    baklava 46-50
    döner 18-22 (100gr)

benzin-mazot bunlardan bahsedeyim mi?
    normalmiş!!!bizim iş yerinde de var bunlardan.deli ediyorlar sabah akşam.
  • ulan ben dolar yükselince seviniyorum mu sanıyosun. 2 yıl önce 2500 liraya aldığım bilgisayarı şimdi 3500-4000 verip alamıyorum. bunu dile getirmek sevinç değil. belki biraz bişeylerin farkına varırsınız diye düşünüyoruz ama nafile.
  • hayatını normal seyrinde devam ettirdiğini düşünen trolcanların aklının başına gelmesini isteyen kişilerdir.

ama farkında değiller ki şu an bizi kıskanan alman vatandaşlarının 4 buçuk günde kazandığı para senin bir aylık asgari ücretine eşitlendi. evet yanlış duymadınız, senin bir ay boyunca geceni gündüzüne katıp çalıştığın parayı alman 4 buçuk günde alıyor.

çomarcanlar bunu anlamazlar, bunu anca kendi dünya lideri söylerse anlayabilirler. bizim dediklerimize kulakları sağır, gözleri kör.
  • bu tipler her yerde anasını satayım. adama diyorum ekonominin haline bak. bana verdiği cevap şu: "üstündeki cekete bak. demek ki sen ekonomik sıkıntı çekmiyorsun, gayet rahat geçiniyorsun."

benim üstümdeki ceketin ekonominin hali ile ne alakası var be beyinsiz herif? ben geçinebiliyorum diye ülkenin halinden şikayet edemez miyim be aklına işediğim? illa aç mı kalalım, sürünelim, evsiz barksız mı kalalım? insanların hayat kalitesi senin gibi gerizekalıların oy verdiği hırsız yüzünden düşmek zorunda mı?

ülkeyi mahvettiniz. hala utanmadan çok şükür falan diyor. utanmaz.
  • 5 stages of grief denen bir şey var, belki duymuşsunuzdur.

bu ilk etap, yani inkar. mevcut duruma asıl sebep olan şeylerden ziyade yan sebepler üzerine yorup asıl olayın görmezden gelindiği dönem. beşinci etap sonunda siz de kabulleneceksiniz canımlar başımıza ne iş aldık biz bu heriflerle diye.

o zamana kadar görüşmek üzere.

gelecekten gelen edit. dolar yükseldi, kriz vatandaşı vurdu, ankara ve istanbul kaybedildi. e biz demiştik.
  • " doların yükselmesine rağmen ülke ekonomisine birşeyin olmadığını zannedecek kadar eblek bazı insanların yanında lafı bile edilmez.

şöyle bir cümle kurabilmek için kara cahil olmak yetmez bildiğiniz zeka engelli olmak gerekir.

elindeki telefondan götündeki dona dolaylı veya direkt dolar a endeksli hala geyik peşindeler ya.

akıl fikir.
  • ulke olarak muhalifin de iktidarin da normal olmadigini gosteren bir baslik.

adam yillardir ulkede ekonominin kotuye gittigini gormuyor, gozleri kor olmus tayyip sevgisinden, oburu de ulkede ekonominin kotuye gittigini baklava, doner fiyati ile orneklendiriyor. hee zaten halk da haftada en az 4 kez doner, 2 kez baklava yiyemedigi icin onlarca yildir veryansin ediyor degil mi ? al birini vur otekine. turkiye'den kolay kolay bir yol olmaz.
  • dolar penis gibidir, yükseldikçe kendinden geçilir
  • titreyerek boşaldık hamdolsun. o makarnalar poşet poşet, fitil fitil, paket paket, koli koli, tane tane burnunuzdan gelsin...
hesabın var mı? giriş yap