şükela:  tümü | bugün
  • içimizdeki vatan hainleri yüzünden artık şart olmuştur. yapılacak olan her change exchange işlemi için en az 100 lira alınmalı. burdan elde edilecek gelirle yeni marmaraylar yapılır.
  • geç bile kalınmış eylemdir

hatta bozdururken diil döviz alırken de konsun ötv de kimse artık döviz alamasın

bence yurtdışı tatiller de yasaklansın, ne de olsa oralarda döviz harcıyoruz

bana kalsa bi haftaya çözücem dolar sıkıntımızı
  • para hareketinde serbestiyi azaltırsan, %7500 faizle bile borç bulamazsın.
  • ötv üzerinden kdv düzenlemesi olmazsa eksik kalacak düzenleme önerisidir.
  • piyasadaki doların dolaşımını azaltacak, karaborsacılığın önünü açacak, kuytu köşelerde para bozdurma aracıları türetecek, kayıt dışı ekonomi yaratacak ve en nihayetinde de ciddi mali krizler yaratacak düzenleme fikridir. bu fikri düşünen; nedense üretimi arttırıp, sanayiyi geliştirip, yurt dışından ham madde ve yarı mamul madde alımını azaltacak bir fikri sunmaz da milletin cebindeki doların üzerinden avanta sağlamayı düşünür. niye? çünkü kolay olan bu. çünkü bedava kömür,makarna geleneğinden nasiplenmiştir. haliyle bu ekolde karbonhidrat etkisiyle üretilebilen fikir ancak bu kadar olabiliyor.
  • bu gözler neler gördü, bunu da görse gam yemez gayrı. battı balık yan gider; haydi bire.
  • ben hep ellibin dolar aldığım için beni etkilemeyen durum.
  • yurtdışına tatile gidene, ülkeden döviz çıkarma cezası (!) gelsin.
  • uygulamanın millet vekili ve yakınlarına yönelik ve geçmişe yönelik yapılmasını umuyorum.
    siyasilerin kutularda sakladığı dolarlardan toplanacak ötv ile düze çıkarız.