şükela:  tümü | bugün
  • akp kurmaylarının fantastik beyanlarına altın harflerle girecek kültür ve turizm bakanı mehmet nuri ersoy tespiti.

“döviz kurları keşke bu kadar artmasaydı. ekonomi açısından istikrar önemli. ama turizm açısından bakıyorsanız bu alanda yatırımın cazibesini yüksek kurlar arttırıyor”

(bkz: dolar artıkça yozgat'ın güzelleşmesi)
  • kesinlikle savunmuyorum ama dediği şeyin bilimsel açıklamaları da ortadadır.

benim de bu konuda kısa bir açıklamam mevcut.
    (bkz: doların yükselmesinin kötü bir şey olmaması)
    sonrasında bakan bunu sanki yeni bir şeymiş gibi açıklıyor.

dipnot: mevcut bakan aynı zamanda ets tur'un sahibi
  • böyle açıklamalar görünce sinirden kendini sikesi gelen bir tek ben miyim? bu devirde bu ülkede doğacak ne günah işledik anasını avradını ya.
  • dolardaki artış döviz bürosu işinin cazibesini arttırıyor. bu da benden olsun.

not: embesilim.
  • bundan doğal ne var? adamlar 30 $ taksimin göbeğinde otelde konaklayabiliyor, 50 tl yemekleri 9 $ gibi komik bir rakama yiyebiliyor kabaca 500 $ krallar gibi tatil yapabiliyorlar. biz 500 $ adamların ülkesine uçak bileti ancak alabiliyoruz. varsay ki 1000 tl gibi bir rakam ile amerika'ya tatile gidiyorsun. 30 türk lirasına new york'un en güzek otellerinde kalıyorsun, 9 türk lirasına bir öğün yemek yiyebiliyorsun falan ki 1000 tl çok komik bir rakam, asgari ücretli çalısan biri bile tatil amacıyla bu parayı rahatlıkla karşılayabilir. bu neye sebebiyet veriyor onu da belirteyim, turizmin içerisinde olduğum için görüyorum. gelen turistler kaliteli değiller adamların odalarına girilemiyor kokudan, kahvaltı salonlarına buz dolabı poşetiyle iniyorlar, açık büfe kahvaltılıkları poşete dolduruyorlar. odaları beğenmiyorlar, sürekli daha nasıl bedavaya yeriz, içeriz onun hesabını yapıyorlar. bu gözler su çalan turist gördü. 48'li su paketini çaldı kameradan tespit edip sorduktan sonra, "sorry my brother" demek ile yetindi daha ne diyeyim ben.