• manipüle edilemeyecek gerçek.

yüksek sesle tekrarla söylenmesi gerek.

(bkz: neoliberalizm)
    (bkz: siyasal islam)
    (bkz: kayırma ekonomisi)
    (bkz: dolar yükselmiyor tl düşüyor)

not- "dolar artmıyor türk lirası değer kaybediyor." eleştirisi haklı. genel geçer ifade böyle olduğu için kullandım.

akitler de teşrif etmiş çünkü yönetemiyorlar ve ellerinde kalan tek şey bunu gizleme ve mazeret transferi maharetleri.
  • atatürkçü iftirası?

hahahahah salak ya. ekonomiden bihaber olan, siyaset ile ekonomi arasındaki bağı anlamayan yavşaklar rica ediyorum yorum yapmasın. bitch please.

tanım: “doğrusu, türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesinin sebebi abd değil akp’dir” olması gereken başlık.

türk lirasının değer kaybetmesinin nedeni hükümetin ekonomi politikalarıyla dış politikasının uyuşmamasıdır.

örnek verelim.

mesela rusya. rus rublesi amerikan doları karşısında oldukça değersizdir. ancak rus ekonomisi üretim açısından güçlü olduğu için amerikan dolarını bir yere kadar siklemez. bu yüzden dış politikasında abd ile restleşebilecek güçtedir.

aynı şey çin için de geçerlidir. hatta çin örneği rusya örneğinden daha manidardır.

ancak türkiye gibi sikko ekonomisi olan ülkelerde üretmeyip dışarıdaki sermayeye göre ekonominizi çevirdiğiniz için, öyle atar gider yapmamanız gerekir.

bu tarz ülkelerin iki salaklıkları vardır. birincisi, üretimlerinin düşük olup dışa bağımlı olmaları, ikincisi ise bunu bilmelerine rağmen atar gider yapmalarıdır. bu salaklığın tek bir sebebi vardır, o da iktidarı kaybetmemek için atar gider yapmaya mecbur olmalarıdır.

yukarıdaki mal her kimse kendisine acıyorum. fikirleri ve inancı sömürülüyor ama haberi yok. boşa giden hayatlar aaah ah...
  • bir de bunu birilerine açıklamamız gerekiyor öyle mi?

- türkiye süper güç mü?
    + he ya
    - rte dünya lideri mi?
    + tabi ki
    - ekonomi iyi mi?
    + çoh eyi
    - dünya bizi ...
    + kıskanıyor
    - savaş çıksa?
    + mına bile koruz
    - üç beş dış yatırımcı liradan kaçsa?
    + ameriga bize manipüle ediyor

he la he. siz sıçmadınız, ameriga sıçırttı ve hepimiz aynı gemideyiz, ve ibne muhalifler he.
  • dolar artmıyor, türk lirası dünyada bütün para birimleri karşısında değer kaybediyor.
  • akp değil recep tayyip erdoğan’dır. recep tayyip erdoğan, türkiye’de tüm sermayeyi kontrol altında tutar ve kimin ne kadar iş yapacağına kendisi karar verir.
  • gemi batarken su yükselmez. gemi batar.
    dolar yükselmiyor, tl düşüyor.
  • trol saldırılarından sonra fikrim değişmiştir. itirafımdır ülkeyi 16 yıldır bilfiil akp yönetiyor fakat ekonomiyi solcular sosyalistler batırdı.

-ciğercinin kedisinden sokak kedisine-

açlıktan bahsediyorsun;
    demek ki sen komünistsin.
    demek bütün binaları yakan sensin.
    istanbul’dakileri sen,
    ankara’dakileri sen…
    sen ne domuzsun sen!
hesabın var mı? giriş yap