• (bkz: karaborsa)
  • çok mantıklı. yurtdışında 1000 dolar ile 6000 türk lirası alırım, onu gelip burada 4000 dolar yaparım.

işte türkün gücü, şimdi sen kork trump
  • trump a suikast
  • benzin döküp kibrit çakıp üstüne işemek de iş görebilir bence...
  • bugün oturdum buna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye düşündüm ve evet şimdi açıklıyorum.

biliyorsunuz ki dolar yükselmiyor, sadece bizim paramız onun karşısında değer kaybediyor.bu sebeple türk lirasının değerini nasıl yükseltebiliriz bunu hesap etmemiz lazım.bunun için de piyasadaki türk lirası miktarını azaltmak gerekiyor.yapmamız gereken ise ayın belli günlerinde her mahallede türk lirası yakma festivalleri düzenlemek.katılmayanın kalmaması için bu iş için özel görevlendirilmiş polisler tek tek evleri gezecekler ve halkı katılmaya zorlayacaklar.herkes o gün 100 lira yakacak.böylece piyasadaki türk lirası miktarı azaltılarak paramıza değer kazandırmış olacağız.

bunun festivale dönüşmesi ile birbirinden kopmuş toplum da kaynaşacak, birlik ve dirlik içinde olacak.belki o ortamda yeni aşklar doğacak.olayın sosyolojik boyutu da bu şekilde.benim fikrim böyle.

sadece hukuki olarak türk lirası yırtmak, yakmak konusunda çekincelerim var.o kadar :)
  • konvoyunuzdaki galerinizdeki arabaları bozdurun.
hesabın var mı? giriş yap