şükela:  tümü | bugün
  • bu adam benim. gördüğüme ve değerlendirmediğime de lanet ediyorum. zamanında çok yakın arkadaşıma insanlık dışı bir pc'yi çok da ucuza toplamıştık. zira kur inanılmaz düşüktü. aynısını bu gün toplamaya kalkıyorum ve 3 yıl önceki fiyattan daha pahalıya geliyor.
  • 2007 sonunda 1,15'i gören ve bazı gazetelerde 1 dolar 1 lira mı olacak geyiklerini okuyan nesildir.
  • 1,500 liraya daha yeni çıkmış intel quad core'lu bilgisayar alıp üstüne 5+1 logitech hoparlör hediye edilen nesildir.
  • görüyorum ve artırıyorum diyerek 2008 ağustos ayına flash back yapıyorum ve 1.18'lik trileçe kıvamındaki dolar kurundan aldığım efsane masaüstü bilgisayarımın ruhuna buradan el fatiha okuyorum.

(bkz: hey gidi günler)
  • 1 dolar =1.21tl'den aldigi bilgisayari hala kullaniyordur.
  • ota boka efsane diyen, bilgisayar fiyatlari disinda dolar kuru umrunda olmayan nesil.
  • abd'deki ekonomik kriz sebebiyle olmuş krizdir. ben de üniversitede ücretli okuyordum ve aylık 500$ veriyordum. babamın mutluluk gözyaşları hala gözümün önünde.
  • 1.20 iken bilgisayar almıştım ahh ahh ne günlerdi. ruhuna fatiha okunacak durumda gerçi şu an. tekrar düşse de alsam...
  • her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmayın gençler.

dolar efsanelerini 90 lı yıllarda yaşadı.