şükela:  tümü | bugün
  • dolar 2 ytl olursa "ben dememiş miydim!" diye kabaracaktır bu geyiği çeviren adam,
    dolar 2 ytl olmazsa da, kimse de dönüp "eeee hani 2 ytl olacaktı?" diye sormayacaktır.

bence de 2009 civarı obama'ya suikast düzenlenecek, ve kendisi ağır yaralanacak. hadi bakalım.
    demişti dersiniz...
  • 2009'da tl'ye geçileceğinden realitesine kavuşmasının tez zamanda gerçekleşmesi lazımdır bu geyiğin.
  • şuan itibariyle 1.7110 tl yi görmektedir. daha 1 hafta önce 1.60 falandı sanki. bu gidişle geyik gerçek olcak ve hepimiz ölecez.
  • olmuştur. dolar 1.9 tl lan yuh.
  • 1.5 yıl kadar önce, dolar 1.92 lira tavan değere ulaştığında, euro/usd paritesi 1.25 di, euro da 2.40 liraya kadar ulaşmıştı. önceki gün 1.96 liraya kadar yükselen dolar bu tutara 1.31 euro/usd paritesinde ulaşmış euro da 2.60 lirayı görmüştür. yani sepet olarak 1.5 yıl önce 2.16 liraya ulaşan değer bu sefer 2.28 liraya kadar gelmiştir. bugün biraz düşmüş gibi olsa da sepet hala 2.2290 seviyelerinde seyretmektedir.

bu gelişmeler olduğunda zafer çağlayan isimli bakan "bu sadece bizde olmuyor, bütün dünyada yükselişler var" diyerek, yine bütün başarıların kerametini kendilerinden, kötü gidişin fenalıklarını elalemden bilme çabasına girişti. arkadaş, geçmişteki sahte cenneti yaratan da krize giren abd'nin dünyayı dolar manyağı yapmasından kaynaklanmıştı ki, amerikan merkez bankası başkanı bernanke'nin helikopterden saçtığı dolarlardan biz de payımızı almıştık. şimdi bernanke'nin, artık para vermeyebiliriz lafı bile yetti o muhteşem uzay mekiği bile yapacak seviyeye ulaşmış türkiye ekonomisinin darbe almasına. yoksa bu arkadaşların dünyada para bolluğu olmadığı 2003 yılında 1 milyar dolar için türkiye'nin dış politikadaki o güne kadar olan bütün kırmızı çizgilerinden vazgeçeçek anlaşmalara imza atacak kadar basiretsiz davrandıklarını, bu yolda başına çuval geçen askerlerine bile sahip çıkamadıklarını biz hala unutmadık.
  • geyik değildir.
  • geyikti, gerçek oldu efendim.
  • keşke yine gerçek olsa dediğim başlık. 2 lira olcak diye korktuğumuz günlerden, kötü yönetimler sonucu ki bazılarına göre batının oyunu tabii ki, 4 lira olduğu günlere geldik. hey gidi dolar be