• gelecekten geç gelen zaman yolcusunu da ilk defa görmeme vesile olan başlık.
  • birkaç ay/yıl önce 6.20'yi geçtiği için bu sefer 6.55'i bulacaktır dediğim tahmin. onu da geçerse frenler patlar.

sonuçta turizm girdilerine çok var. banka faizlerinin baskılanması da fayda etmeyecek. akçe paraları da bitti. artık kendi kendimizi yeriz.
  • 2018 aralık ayı ortalarına doğru beklediğim seviye.
  • hemen bir faiz indirimi gelmeli. nasılsa ekonomi bilimine ters hareket ederek faizleri 10'a falan düşürdük. bir daha deneyelim bence.
  • ben hep 50 tl lik dolar alıyorum koymaz bana
  • şuan 6,20 oldu
  • parayla kıç silmenin övünülecek değil, olağan bir davranış ve ruh halini yansıtan popüler bir eylem olacağı durumdur .
  • 6 yı gorecek ve gececektir. sonra birisi dolar 5.80 i gorunce dolarin atesi inince kaybolan eksici diye baslik açacaktır
  • ekonomide bu döneme kadar yüksek faiz, düşük kur politikası uygulandı; bununda sonucu olarak yüksek cari açık ile birlikte tüketime dayalı büyüme gerçekleşti. artık, ekonomi politikası sistemi değiştirerek düşük faiz, yüksek kur sistemi benimsendiği gerçekleştiği görülüyor.

bu değişikliğin getirdikleri ise; ithalatta zorunlu ürünler hariç yerli ürünlerin tercih edilmesi, tl'nin değer kaybı nedeniyle kurdan dolayı yaşanacak rekabet avantajıyla ihracat, turizm ve diğer hizmet sektörlerinde artış sağlayacak - son dönemlerin ödemeler bilançosunda ayrıntılı olarak görünüyor-, kurdaki bu artış özellikle enerji maliyetlerini artıracağı için yeni zamlar gelecektir.

özetlersek; kısa ve orta dönemde yüksek hayat pahalılıkları ve refah seviyesi'nde azalış meydana gelecek, uzun dönemde ise ihracat artışı sağlanacağı için sürdürülebilir büyümeye sağlanacak. bu sistem hükümet için zor durumlar yaşatacak belki de değişecek ancak bu ekonomi politikası sürdürülebilir ise kazanan geleceğimiz olacak

gerçek büyüme için kaliteli eğitim seviyesi, hukuk sistemi gibi konulara değinerek ekonomi politikası tartışmayarak topu taca atanlar ise kendini kandırmaya devam etsinler.
  • patlamaya hazır volkan gibi duruyor.
hesabın var mı? giriş yap