şükela:  tümü | bugün
276 entry daha
 • bu sene tatile gidemediğim için üzüldüğüm bir durum.
 • türk lirasının değeri, ülkede insan hayatı değerine giderek yaklaşıyor.
 • güle güle yurt dışında yaşama, tatil, dil okulu vs. hayalleri. hayal etmek de çokomelliydi.
 • eski toprak iş adamlarıyla buradaki muhabbetleri yaptığımda, hatta korkudan aradığımda çok taşak geçilmişliğim vardır. paradan 6 sıfır yeni atıldı gençler.
 • artık bunu halkımla paylaşmak boyun borcum oldu herşey halkım için 'xp'

  sonuna kadar politika faizini arttırmama uğruna ülkeyi ateşe attılar
  politika faiz arttırımı neydi ? gerçek enflasyonu itiraf etmek buna göre memura asgari ücretliye emekliye zam yapmak zorunda kalmak 20 yılda ülkenin içine ettik demekti !

  merkez bankası rezervleri ekside sağır sultan bile bunu biliyor
  ayse mehmet osman'ın bankaya yatırdığı dövizler tcmb'ye transfer edilip kamu bankaları aracılığıyla piyasa döviz satımı olarak pompalanıyor
  taşıma suyla değirmen olayı

  iddia ediyorum döviz tevdiat hesaplarında ki paralar yok artık kullanıldı sadece kağıt ve dijital ortamda hesabında gözüküyor mudilerin
  1000 kişi bankaya başvurup 300k usd cekecez dese game over yok öyle bir para çünkü
  öngörüme gelecek olursak tüm bunlar yıllar önce iran'da yaşandı önce exchange sınırlaması getirildi daha sonra alım satım makası açıldı swaplar uçuruldu akabinde sermaye kontrolü ve çapalı kur sistemine geçildi kaçınılmaz son usd karaborsaya düştü
  türkiye tam da aynı yollardan geçiyor

  mudiler toplanıp verin dövizimizi dediği an
  kamu bankaları satacak döviz bulamaz piyasaya

  şu anda zaten üstü kapalı devre dışı bırakılan serbest piyasanın tabutuna son çivi çakılır çapalı döviz kuruna geçilir maalesef ve ne yazık ki olmaz olmaz diyemediğim şey ise döviz tevdiat hesaplarının bir gecede tl hesaba döndürülmesidir
  tavsiyem ise sistem dışına çıkmak
  soğuk kasadan sıcak kasaya geçmektir
 • tl hala 1tl orospu cocuklari, vatan hainleri.

  sizin amaciniz belli.
 • an itibariyle doların 7.05, euro'nun 8.42, sterlin'in 9.25 olması.
  ek olarak gram altının 460'a gelmesi.

  hep söylüyorum. bizim ekonomiden başka gündemimiz olmamalı!!!

  bırakın ince'yi (aynı suda 2kere yıkanılmaz), ayasofya'yı ( ee noldu açıldı da, sizin şovunuz yüzünden turist de gelmeyecek artık)
  atatürk'ü sevmeyişlerini (çok da fifi amsalakların sevgisine kalmadık)

  bunların hepsi, berbat ekonomi ve iflasın eşiğinde olmamızın aman ha konuşulmaması için yaratılan vakit kazanma adımları.

  ekonomi bitti! bunu konuşmamızı asla istemiyorlar.
  bas bas bağırın, hesap sorun.
 • arkadaşım sabah 100 dolar verdi. akşama 15 lira değerlendi para. biz de kahve içtik. şimdi bu kahveleri kim ısmarlamış oldu?
 • bankamatikten çekilen gıcır gıcır paraların, ayasofyanın apar topar mehterlerle cami yapılmasının nedeni buymuş demek.

  zurnanın zırt dediği yere zaten gelecektik, biraz hızlı geldik. islamcı tayfa seçime kadar dayansın istedi ama atılacak kurşun kalmadı. bundan sonrası filmin kopuşu, freni patlamış kamyon hızlana hızlana yokuş aşağı geliyordu, şimdi sağa sola çarpmaya başladı, devrildi devrilecek.

  hayatı boyunca a.k. partisine oy vermemiş, başkasının hakkını yememiş, kendi halinde insanların işsiz ve muhtaç durumda kalmasına üzülüyorum sadece. ki bu da ülkenin azınlığı. a.k. partisine oy veren, höt zöt kabadayılık peşinde, bencillikten göz dönmüş, hak yemeyi marifet sayanlar -muhalifler de dahil- tiplerse beter olsunlar.

  insan olmayı öğrenemeden çağdaş medeniyetlerden olamayacağımızı ne zaman anlayacağız acaba?
46 entry daha