şükela:  tümü | bugün
  • rusya araştırmaları enstitüsü (rusen) başkanı prof. dr. salih yılmaz, bugün ziyaretlerine gelen abd büyükelçilik yetkilisinin “doların 7 tl olacağını öngörüyoruz” dediğini öne sürdü. sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin mesajlar paylaşan yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“abd’nin tr’ye ekonomik ambargo listesini hazırladığı iddia ediliyor. bugün ziyaretimize gelen abd elçilik görevlisine ‘amaçladığınız nedir?’ dedim. ‘doların 7 tl olacağını öngörüyoruz’ dedi. ‘bu yaptığınızla türkiye’yi kaybedeceksiniz’ dediğimde belki de öyle istiyoruz cevabını aldım.”

(bkz: https://www.aydinlik.com.tr/…ekonomi-agustos-2018-1)

bu hale gelmemizde emeği geçen herkese cok tesekkürler.
  • * diyorsa doğrudur.
  • tweet atılan şu tweet'in ardından aşağıda ki tweetle de devam etmiş.

"abd’nin yerel seçimlere kadar bu tür saldırılarla türkiye ekonomisini hedef alacağı anlaşılıyor. fakat türkiye ne ortadoğu ülkelerine ne de iran’a benzer. hani derler ya azdan az çoktan çok gider. abd de kaybetmeye hazır olmalı ki bu kayıp öyle böyle olmaz".
  • (bkz: kesin yaşanmıştır bu)

türkiye’yi rusya’nın yanına iyice itmek isteyen bir rusçu beyanı. bir siktirin gidin.
  • tamam ama zamanı nedir? ben sene sonunda 5,75 öngürüyorum mesela.
  • (bkz: winter is coming) durumu gerçek değildir umarım.
    yalnız abd de kim yerim ambargosunu, kuru soğanla yaşarım diyen bazı dangalaklar
    kıbrıs sonrası ambargo dönemindeki dik duruşa değil aç kalışa saplantılılar orası da ilginç.

bir de büyük buhran veya 2.dünya savaşı sonrası oluşan açlık,kıtlık veya yokluk zamanları...

şu videoya bakmaları ve de google'a
    abd karne ile ekmekyazmaları yeterli.
  • götten uydurulmuş haber. goldman sachs ekonomisti,”dolar 7 tl olursa bankaların sermaye fazlası kaybolur” diye bir senaryo analizi yapmış ve bu reuters’te yayınlandı. sonrasında habertürk’te “amerikalı bir yetkili” diye haber yayınladı.