şükela:  tümü | bugün
 • baktım 2011 yılında dolar 2 liraymış. eyy muhalifler dolar koskoca 7 yılda 3 lira yükselse ne olur? cebinizdeki iphonelar 7 yılda 2-3 bin lira yükselirken sesiniz çıkmıyor da dolar yükselince niye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz? koskoca türkiye cumhuriyeti 3 lirayla batmaz.
 • dolar yükseldiği için ıphonların yükseldiğini anlayamamış, mal beyanı.
 • şimdi bu yazar en kaliteli ve en kuvvetli sipermden mi oldu ?
 • (bkz: eey dalyarak)
 • (bkz: liranın yedi yıl boyunca 2,5 kat değersizleşmesi)
  (bkz: dünyayı iki para biriminden ibaret sanmak)

  arkadaşa ikişer seanslık oran orantı ve döviz dersi verdirelim.
 • doların artmasıyla paranın alım gücünü aynı sanan insanları gösteren hede.

  mevzu doların artıp artmaması değil, 2011 yılında 2 tl olan dolara karşılık cebindeki paranın satın almaya yettiği şeylerle, 2018 yılında doların 5 lira olduğu durumda satın alabileceğiniz şeyleri karşılaştırsanız sonuca çok rahat varabilirsiniz.
 • bong tütün ve tütün ürünlerinde kullanılan (nargile ve sigara gibi) filtre diyebileceğimiz bir cihazdır. bong yapı ve işlev olarak küçüktür ve daha çok taşınabilen bir nargile gibi düşünülebilir ve tıpkı bir nargile gibi çalıştığı söylenebilir. bong değişik türlerde ki maddelerle yapılabilir. bu farklı malzemelerle elde edilen bong, tüplerin içindeki havanın sadece belirli bir suyun toplandığı yer içinden geçiş yapmasını sağlayan bir mekanizma yardımıyla iş görme yetisi kazanır. bong adı verilen cihaza bir nevi tüp demek mümkün. bu tüpün iki ucu vardır. bongun bir ucundan temiz havanın girmesi sağlanırken, diğer ucundan ise suyun toplandığı yerin içinden su tıpkı baloncuklar şeklinde yükseliyorlar ve bong tüpünün diğer ucundan çıkışı sağlanır. anlatılan sistemle yanmaya başlayan tütün ürünlerinin içerisinde bulunan ve dumanı ile bizi etkileyen zararlı maddeler suyun içinden geçmesi ile filtreleniyor. bu sayede içilen tütün ürününün zararlı etkileri en aza indiriliyor. bong tek tipte ve tek bir boyutta satılan bir ürün değildir. bong ürününün satışını yapan yerlerde değişik çeşit ve boylarını bulmak mümkün.

  hangi malzemelerden üretilebilir

  bong nedirsorusunun cevabından sonra birde hangi maddelerin kullanımıyla yapıldığına bakalım. bong dediğimiz bu filtreleme aletinin ham maddesi camdan olabileceği gibi akrilikten de olabilir. camdan üretilen bongların fiyatı, akrilikten üretilen bonglara göre biraz daha yüksek fiyatlara sahiptir. akrilik malzemeden üretilen bong, cam malzemeden yapılan bonga göre daha uzun ömürlü oluyor fakat hijyenden bahsetmek gerekir ise cam maddeden üretilen bonglar akrilik bonglara göre çok daha sağlıklı oluyor.