şükela:  tümü | bugün
  • evet 5.40 filan diyorlar ama bunların hepsi palavradır, dış güçlerin oyunudur. dolar hiçbir zaman 1.80'i geçmemiştir. dış güçler buna sebep olmuş, doları arttırmıştır. fark ettiyseniz dıştaki ürünlerin fiyatları hiç artmıyor. halen ekmek 1 tl, cipsidir dondurmadır vs. bunları da halen 1 tl'den alabiliyoruz. yakın zamanda reisimiz tarafından bu oyun çökertilecek ve dolar 1.80'e geri dönecektir. zaten gerçekten artsa bile dolar bizi etkilemez. sonuçta markete vs. gittiğimizde 1 domates 2 dolar vs. mi diyoruz? amerika düşünsün kendi ekonomisini, vatandaşları zor duruma düşer. 2 dolarlık şeyi 10,53 filan vererek alırlar artık.
  • evet yıl 2012 zaten 2018 diyen fedöcüdür
  • dogru aciklama. ustu cifte sutlu capuccino kopugu.
  • tam 1.80 bile değil, 1.78 küsur.
  • dolar 1.80 i geçtikten sonra dolar yerine yossi kohen isminde yahudi bir iş adamını koymuşlardır. kendisi masondur, fırsat buldukça kuru yukarı oynatır ve sürekli güler.

bu kadar gülecek ne vardı?
  • ben lays'e 3.5 tl veriyorum. 1 liraysa bakkal beni iyi sikiyor.
  • dolar aslında yok.
  • arkadaş demiş ki: ''fark ettiyseniz dıştaki ürünlerin fiyatları hiç artmıyor. halen ekmek 1 tl, cipsidir dondurmadır vs. bunları da halen 1 tl'den alabiliyoruz. ''

fark ettik biz o dediğini sevgili yazar ama sen farketmemişsin de o ürünler artık ç.k kadar. cips alıyorsun %70'i poşet ve hava. ekmeğin gramajı düşe düşe tekli tost ekmeği kadar kaldı. dondurma dediğin şey (tek yiyimlik) 4 lira, 3 lira. buzlu çubuk olanları kastediyorsan onu da dalga geçmek için ''alın bunu veririz 1 tl'ye anca buzlu badem niyetine heheh'' diyerek yapmışlar. gofret mofret sandığın o acayip gıdalar eskisi gibi şekerle de yapılmıyor. amerika'nın o iğrenç mısır şuruplarını tüketiyoruz kilo kilo. o yediğin şey eskiden yediğin şey değil. aklınıza gelmeyecek hayvanların üreme organı bile yiyiyor olabiliriz köfte diye de haberimiz yoktur. bu millet eskiden hava ısındımı ızgara kanattan falan kendini alamazdı. şimdi mangalda 3 ayda 1 tenasül organı pişiriyorlar köfte diye. az önce şaka maka entry yazmıştım: #79987915

bu`bakkalizm'e inanan varmış ya la hahahah. misal bakkaldan gofret alırken dolarla mı alıyoruz? ee o zaman. tl kullanıyorsak bize ne dolardan... dimi? ya insanı kendi kendine güldürüyorsunuz. çok yaşayın hadi gene iyisiniz.

(bkz: dolar aslında 1.80 ve yeşil gözlü)
  • 1.80 olmayan dolar da kendine dolar demesin bi zahmet