• sene sonu 10 tl'yi görebilir, tabi akp iktidarının ne kadar süre ile daha ülkenin yönetiminde olacağına bağlı olarak göreceği zirve sonsuza kadar gidebilecektir. hiçbir ekonomi plan ve programı olmadan tamamen deneme, yanılma ile başarıya ulaşmayı hedefleyen bir yönetim olursa olacağı budur. kısaca bir beş sene daha ülkenin yönetiminde olacaklarını düşünürsek 30-40 tl bile olabilecektir bu süre zarfında. zira doların değeri arttıkça 0.5 kuruşluk oynamayı bile hissetmeyeceğimiz için 10 tl'den sonraki her 0.1 tl'lik artış az yükseldi, dengede duruyor canım işte diyerek yandaş ekonomistlerin ve politikacıların halkı uyutması konusunda işe yarayacaktır.

tanımı yapalım kimsenin net olarak şurda durur, şurda düşer diyemeyeceği seviyedir.
  • 1923'te 80 kuruştu.
    seviye meniye yok. bam bam bam...
    markalaşma üretim gelişimden olmadıkça daha çok artar.
  • doların şu anki reel değeri 7.38 tl dir.. bu değere ulaşması bir yıl mı bir ay mı alır bilinmez..ama bu değeri bulacaktır... dolar yılbaşı 3.74 tü 8 ayda yüzde 56 artarak 5.27 oldu.. yüzde 43 daha artarsa 7.38 olacak...
  • parametre eksik olduğu sürece hakkında bir yorum yapmanın yersiz olacağı konudur.

buradaki eksik olan en önemli parametre "zaman"

doların x gün/ay/yıl içinde görebileceği en yüksek seviye desen iyi kötü bir yorum bir analiz yapılır ancak zaman sınırlaması koymadığın sürece ben bu konuya 1 dolar = 1milyon türk lirası olacak diye yorum yapsam dahi yaptığım yorumun saçma olduğunu iddia edemezsin.
  • kanımca 7 tl'dir.
  • 6.50 yi geçerse olaya imf dahil olur zaten
  • yoktur.

ulkenin mevcut durumu kotuye gittikce dolar kuru da rekor tazelemeye devam edecektir.
  • ne kadar çalkaladığınıza göre değişir.
    bol köpüklü olsun istiyorsanız güzelce çalkalayın.
    daha fazla köpük isterseniz içine mentos atabilirsiniz.
  • köpüktür o köpük
  • bu gidişle yıl sonuna 10 tl yi bulacağını öngörüyorum
hesabın var mı? giriş yap