şükela:  tümü | bugün
  • bizi sevindirmesi gereken bir başarı. bakın 12 sene önce merkez bankası kasasında 20 milyar dolar varken bugün 70 milyar dolar var. resmen kar valla! trilyarlarca kar eden hükümetin bu seçimden de cemaat dedikodularına aldırmaksızın daha güçlü çıkması gerekir!
  • çok güzel bir olay. turkiye'ye gelince paramın degerlenecek olması ayrı bir nese katiyor.
  • şaşırtıcı değildir. hatta 3-3,5tl olduğu günleri görmemiz de yakınıdır.

zira benim devletin bakanlıklarından birine dolar olarak borcum sevgili yazar kardeşlerim. az bir para olmadığı için bunu taksitle ödüyorum. ve taksitleri ödediğim günün tcmb efektif satış kuru karşılığından tl olarak yatırıyorum merkez bankasına. ben taksitlere aralık ayının 20 sinde başladım (ara: 17 aralık 2013) yarın da 3. taksidi ödeyeceğim ve 2015 yılının ağustos ayına kadar bu devam edecek. (ara: doların*)

ha bu arada öylesine bir bedeviyim ki, tcmb 2 yıllık süreçte doları kontrol altına almak için faiz arttırımı yaparsa o da bana kaçıyor; çünkü borcun tamamı bittikten sonra bir de borç ödediğim döneme takabül eden tl faiz oranları üzerinden bu borcun faizini ödeyeceğim, oh la la!
    (bkz: faiz artırımının dolara etkisinin detaylı anlatımı) (ara: eko* kriz*)

yani kısacası şu konjektürde asıl yapmamız gereken benim elime milli piyango olur, ayakkabı kutusu olur, bir şekilde toplu para geçmesi için dua etmek, evrene enerji yollamak vb spiritüel hareketlerde bulunmak.

başka türlü ekonomik krizden kaçış yok, haberiniz olsun.

büdüt: ooo ben bunu görmemiştim, seyreyle çümbüşü (bkz: 23 ocak 2014 tcmb'nin kura doğrudan müdahelesi)
  • 9 şubat 2015 tarihi itibariyla yine oldu yine oldu. şükürler olsun yarabbim ülkem bir rekor cenneti başka ülkelerde böyle birşey var mı yok şükürler olsun.
  • hayaldi gerçek oldu.

şimdi amerika düşünsün.
  • ne güssel işte ihracatımız artar,
    daha da artar.
  • akp ve oy verenleriyle taşşak geçmek iyi güzelde. hergün 1-2% eriyor türk lirası, tepetaklak uçurumdan gidiyoruz
  • şükürler olsun 2 yıl önce belirtmiştim rekorlar falan diye böyle. durmuyoruz rekor kırmaya devam ediyoruz. diğer ülkelerde rekor var mı yok o yüzden başarılıyız ! cehape döneminde kırılan rekor sayısına bir de bizim dönemimizde kırılan rekor sayısına.

http://www.hurriyet.com.tr/…-zirveyi-gordu-40281211
  • sergei bubka gibi pezevenk. o da zamanında 1er cm. 1er cm rekorlar kırar, her şampiyonaya damga vururdu. dolar da hergün konuşulmak için böyle bir politika izliyor sanırım.