şükela:  tümü | bugün
 • ekonominin e sinden anlamayan insandır.
 • trump'tan sonra doların bazı para birimlerine karşı durumları. türkiye trump'ın duvar öreceğim dediği meksika'ya burun farkıyla geçilerek sondan ikinciliği almıştır. liderliğe az kaldı, sabır.

  usd / malezya ringiti %-5,23
  ingiliz sterlini / usd %+1,29
  euro / usd %-3,06
  usd / endonezya rupiahı %-3,49
  usd / rus rublesi %-3.94
  usd / çek c. koronası %-3,68
  usd / güney afrika randı %-5,05
  usd / polonya zlotisi %-6,81
  usd / brezilya reali %-7,68
  usd / türk lirası %-9,14
  usd / meksika pezosu %-10,98

  (bkz: troll'lükle orospu çocukluğu arasındaki ince çizgi)
 • meryem gayberi tadında bir yorum gerektiren başlık: "diğer para birimleri de etkileniyor diyorlar, bize ne. onlar düşünsün!"

  mastürbasyonun bitti mi, dolar diğer para birimlerine karşı da değer kazanınca? boşaldıysan, şimdi "post ejeculation syndrome"undan kurtul ve gerçek hayata dön. tl bir çok para birimine göre daha çok değer kaybetti, bak üstteki entryde var durumlar. ayrıca, meksika pezosu senin ülken için bir anlam ifade etmiyor ama her şeyi dolar ya da euro üzerinden alırken, maaşını tl cinsinden aldığın için bu durum seni etkiliyor. ha kimse de sadece tl değer kaybetti demiyor ama kalkıp brezilya reali üzerinden de bıdı bıdı yapmayı anlamlı bulmuyor.

  bu zihniyet tam olarak, gündüz kuşağı reality show izleyip, "ay bak gördün mü onun kaynı buna kaymış, çok şükür bana napıyorsa sadece kocam yapıyor" diyerek içini ferahlatan ama günde 3 posta dayak yemeye, evlilik içi tecavüze uğramaya devam eden kadın zihniyeti.

  evet, afrikada binlerce çocuk açlıktan, eboladan, sıtmadan ölmeye devam ediyor; çok şükür biz hala yaşıyoruz!
 • düşünemiyordur, velhâsıl kelâm mutludur.