şükela:  tümü | bugün
  • biliyorum hepiniz endişelisiniz. dolar çılgınca yükseliyor. sonsuza uzayan bir eğride ilerliyor. ancak korkulacak bir şey yok. çözüm parmaklarınızın ucunda.

şimdi biliyorsunuz, her yükseliş trendinde bir kaybeden vardır. bitcoin çılgınlar gibi artarken, biri gider bitcoin alır ve o andan itibaren düşüşe geçer. tüm dünya para kazanırken bir gudubetin yatırım yapmasıyla trend bozulur. değer kazanan şey çöküşe geçer.

işte o gudubet benim. ben dolar aldığım gün bu dolar 6... 5... 4... 3... 2... 1... 0 diye gerileyecek. amerikan emperyalizmini çökertecek gudubet benim. neye yatırım yapsam elimde patladı. nereye gitsem ora kurudu. su içtiğim dereler kurudu, ağaç diktiğim vadi sele gitti. yüzyılın gudubetine bir şans verin. burada binlerce yazarız. herkes elini taşın altına koysun. atın beşer onar lira. ben bir dolar alayım. bakın neler oluyor.

iban: tr 42 3234 4232 3532 5235 34
  • malumunuz büyük yangınlar ancak daha büyük bir patlamayla söndürülebilir. ortamdaki oksijeni tüketmezseniz o yangın devam ettikçe eder. bu noktada kurumsal yapıda ciddi bir değişikliğe ilişkin açıklama bekliyorum. misal tcmb'yi hazine'ye bağladık gibi... böylece ekonomi yönetiminde çok başlılık azalacak, seri şekilde müdahale imkanı doğacaktır denir. içeride alkış kıyamet. dışarısı için; üstüne papazı da vererek süre kazanmaca... unutmadan; yatırım tavsiyesi değildir*.