şükela:  tümü | bugün soru sor
  • asıl başlık doların yükselmesi gündelik hayatımda hiç yer işgal etmiyor olacaktı. konya selçuk üni. rektörü mustafa şahin’in açıklamasına göre böyleymiş. rektör benzin almayıp at arabasına biniyor, doğalgaz yerine de tezek yakıyor galiba.gerçi samanı da ithal ediyorduk dimi. böyle olsa bile dolaylı yoldan tezek ve at arabası da dolardan etkileniyor. bilemiyorum sözlük.
    yeni türkiye ve konya’ya yakışan yerli ve milli rektör.

kaynak
  • bu adamın rektör olduğu üniversiteden mezun olan öğrenciden ne bekleyeceksin sorunsalı.
  • maaşını tl ile alıyor olabilir mi ki?
  • doların yükselmesi etkilemez tabi, referansının yükselmesi etkiler. rektör kolay mı olunuyor sanıyorsunuz.
  • arkadaşlar konya rektörüymüş. tanrı ıslah eylesin. yorum yapmaya bile değmez. dağılalım.
  • abi , adam rektör ve diyor ki : türkiye'ye diz çöktüremezler. bi iktisatçı falan tanıdığın varsa sor hocam bu işler nasıl oluyor diye...
    ayrıca evet türkiye şuanda diz çökmüyor,domaliyor...
  • bize diz cokturemeyecekler, yenemeyecekler!

diye de ekleseymis keske.
  • --- spoiler ---

şahin; bir twitter kullanıcısının ‘’hocam doların 5 lira oluşu hakkındaki düşünceniz nedir?” sorusuna, “gündelik hayatımda hiç yer işgal etmiyor. bir yana dünyadaki tüm dolarları koysunlar, öbür tarafa da türkiye'yi… isteyenler dolar tepelerine koşabilir. bir zamanlar diyorlardı ya; mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı? ben de mesele dolar değil, hala anlamadın mı? diyorum” cevabını verdi.
    --- spoiler ---

eğer zamanında meselenin ağaç olmadığını anlayabilseydiniz, muhtemelen şuan dolar diye bir meselemiz de olmazdı.
  • ahahahahahahaha ulan ulkenin amina koyulmus valla ya. yeminle daha da bir bok olmaz bu ulkeden. en mantiklisi okul bittigi gibi uzamak olacak buralardan. boyle insanlarin boyle yerlere geldigi ulke fakir kalmaya mecburdur kardesim.
  • bankada usd cinsinden mevduatı olma ihtimalı olan birinin açıklaması.