şükela:  tümü | bugün soru sor
  • malum, memleketin en az %80 i hayatında dolar görmemiş, dolar ne işe yarar nerede kullanılır bilmez. yediği ekmekten giydiği çoraba her şeyin fiyatını belirleyen dolarken; " banane dolardan ben gavur dölü müyüm burası türkiye burda türk lirası geçer dolar istediği kadar çıksın " der. şimdi bu cahili ikna edin bakalım.

cahil erkekse : " amcacım geceynen doldurduğun tabancanın gılıfı bile bu meret yükselince daha da pahalı oluir " / malum bu cahillerin en sevdiği şey uçkurları olur genelde, başka türlü örneği anlamazlar pek.

cahil kadınsa : " teyze dün pazara gittiğinde domates 3 lira pattes 5 lirayken şimdi domates 6, patates 10 oldu ya. işte o bu sebepten. "

herkes bi cahili ikna etse bence ülkenin dışa bağımlı olduğuna ikna olurlar ve ülkenin geleceği için; gelecek vaadeden insanları seçebilirler. önüne kuru ekmek koyup gideni değil.
  • inşallah 1 dolar 10 lira olur sikimde değil. et 100 lira olsa da yerim soğan 30 lira olsa da kurufasulyenin yanına o soğanı kırarım. ben istemiştim ki herkes yesin. ama millet halinden memnunsa ve eger şanlı baskanimiz recep tayyip erdoğan bu milleti daha da sağlam sikeceğinin sözünü verirse oyum akpartiye.

(bkz: svihs)
  • (bkz: dolardan bize ne dolsa ne olur dolmasa ne olur)

cahilin anlayacağı tek dil budur. *
  • deve bulup hendek atlatsak?
  • (bkz: etme cahil ile muhabbet küstürürsün)

atalarımız temkinli yaklaşmamız konusunda bizi uyarmışlardır; dinlemek lazım.