şükela:  tümü | bugün
  • zil takıp oynayanlar var sözlükte. haklı çıkmak gibisi yok sanırım bazı insanlar için. musibet tahminlerinde haksız çıkmayı arzulamak lazımdı.
  • muhattap olmayın.
  • benimdir. umrumda olursa namerdim. hak eden hakettiği gibi yaşar.
  • fakirdir. her türlü duygu ( milli, kültürel, insaniyet...) ve maddi açıdan fakirdir.
  • doları vardır.
  • sahip olduğu 3-5 dolarla para kazandım diye gezer bi de bu tipler * 22 tl (yirmi iki) kârım var diyen var lan.
  • vallaha hiç sikimde değil, kur 3,68x10 000 dolar = 36,800 tl kur 5,83x 10 000 dolar = 58,300 tl. oturduğum yerden 21.500 tl kazandım. sevinirim tabi. ha bu salt para kazanmanın sevinci de değil ha. bas bas bağırdık, etmeyin eylemeyin tek adama teslim etmeyin ülkeyi diye, hukuk dedik, hak dedik, adalet dedik, dinlemediniz, dinletemedik. dinletemediğimiz gibi, dış güç yaptınız, hain yaptınız, mihrak yaptınız, çapulcu yaptınız. şimdi kenardan kenardan seyrediyorum ve içimden beter olun amına koduğumun çocukları, daha beter olun, yiyecek ekmeğe muhtaç kalın diyorum. beter olun manda sevdalılarının artıkları.

+900 tl editi: düşün ben bu satırları yazarken 900 tl daha kazandım.
    net kazanç editi : 28.200 tl rakamla yirmisekizbin ikiyüz tl. nasılsınız çomarlar eğleniyor muyuz.
    yazarken artış editi: yazarken 1.000 tl daha gelmiş aasfjhgsgk
  • buruk bir sevinç var içimde. paramın değerini koruyabildiğim için seviniyor, öte yandan tl pul olduğu için üzülüyorum.
  • ciddi ciddi sevinen varsa ya doları vardır ya da maldır başka bir açıklaması olamaz. çünkü kriz godzilla adımlarıyla titrete titrete geliyor.

ancak sol frame deki başlıklarda doların artışı için memnun olan neredeyse yok. ortak düşünce erdoğan ın/yetkililerin sessizliğine tepki, niye böyle oldu sorusuna tatmin edici cevap verilememesi. mantıklı bir insan böyle düşünür. öte yandan bugünkü dalgalanma için sessiz kalanlar da var hatta bana ne diyenler. peki bunlar nedir?

doları olan memnun, peki sesini çıkarmayan masum mu? velhasıl kelam bi siktirin gidin lan.
  • (bkz: ben)

uzun uzun açıklama yapmayacağım. büyük düşünür barbaros şansalın sözünü hatırlayın derim.