58 entry daha
  • not düşeyim,

2020 yılında türkiye cumhuriyeti'nin ekonomisinden sorumlu tipin, "dolar yükseliyor, endişelenmeli miyim" sorusuna cevabıdır. adiliktir, bunlara oy veren aptallar hariç herkese hakarettir.

sokak röportajlarında sıklıkla karşılaştığımız bir boktan anlamayan ssk emeklisi amcanın biri verse bu cevabı, muhtemelen rahmetli anasına kadar küfür yer.

ama benim geri zekalı damadım canlı yayında söylüyor. karşısında oturan yavşak da hee öyle mi diyor.

ikinizi de oraya oturtanın yatacak yeri yok lan.
  • evet, diye cevap verdigim hakli sorudur. dolarla maas aliyorum, dolarin tl karsisinda okuz gibi yukselmesi bana yariyor. size ne oluyor lan ? tl yine tl iste. yani giren cikan yok. adam hakli.

bence 1 dolar 16 tl filan olsun bu arada. tek haneli rakamlari sevmiyorum.
  • berat bey eğer burayı okuyorsanız iki çift lafım var.

ben dolarla maaş alıyorum. ben bu soruyu sorabilirim. dolar düşmez demi :))

hadi gelin birlikte gülelim. siz başımızdan hiç gitmeyin olur mu :)

düzenleme: soranlar olmuş. gemi makineleri işletme mühendisiyim.

ayrıca yıllar önceden gelen bir söz vardır. "insanın aptalı denizci, denizcinin de aptalı makineci olurmuş. "
    bunu söylerken atalarımız bir gün başımıza akp'nin geleceğini bilmiyordu sanırım.
  • zaten dolar ile maaş almadığımız için kaygılanıyor olabilir miyiz acaba? yediğimiz ekmeğin yapıldığı una kadar dolarla ithal edilen bir ülkede maalesef dolar değil de tl ile maaş aldığımız için alım gücümüz sürekli düştüğü için endişeleniyoruzdur ya da sayın berat bey.
  • adamın verdiği örnek bile yanlış arkadaş. keşke dolarla maaş alsak da dolar yükseldiğinde maaşımız da yükselse.
  • hayır japon yeniyle alıyorum ben. hayır arkadaş dolarla alsam zaten mutluluktan göbek atarım
  • ama otoyol, köprü, hastane paralarını dolarla ödüyoruz!
  • koskoca bir o haa dediğim açıklama.

harika bir hazır cevaplılık büyük zeka parıltısı.
  • kahvede okeye dördüncü olarak masaya oturtmayacağınız kişi beyanı.
    ben zaten hep 50 liralık benzin alıyorum diyen trolü de bakan yapalım. o kişinin nesi eksik ki?

bu arada berat bey, maaş falan almıyoruz. pandemide işsiz kalan nice vatandaş olarak kısa çalışma sadakasından bile yararlanamadık.
    devletin bütün sosyal yardım kurumları ağaç kökü ye diyor bize.
    açlıktan intihar yöntemleri beğeniyoruz. ne maaşından söz ediyorsun sen?
  • ya siz zamların dolar yüzünden mi olduğunu sanıyorsunuz hadi dolarla maaş alsanız tamam da yaniii doların bizim ekonomimizle ne ilgisi var yani??? gibi karışık yalan yanlış cümlerle konuşarak konudan anlamayan oy veren kitleye hitap etmektedir.
427 entry daha
hesabın var mı? giriş yap