şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dolby'nin gelistirdigi yeni ses sistemi. su an sadece belli salonlarda mevcut imis.

  http://www.dolby.com/…ology/cinema/dolby-atmos.html
 • sinemada ilk duyduğumda "vay anasını çok acayipmiş hakkaten" dediğim ama 5 dakika sonra kulağımın alıştığı yeni ses sistemi.

  ek bilgi: x yıl önce avrupada bir ülkenin ordu pilotlarının başlıklarına mini hoparlörler yerleştirerek dogfight vs durumda yanından geçip giden uçağın yerini pilota ses iziyle bildiren bir teknoloji üzerinde çalıştığını okumuştum.
 • 2012 nisan ayında dolby laboratories tarafından duyurulmuş ve ilk olarak brave'de kullanılmış ses teknolojisi.
  türkiye'de şimdilik sadece cinemapink salonlarında destekleniyor.

  atmos destekli salonlar:

  http://www.dolby.com/…a-cinema.html?ct=dolby-atmos#

  atmos destekli filmler:

  http://www.dolby.com/…utm_content=redir-atmosmovies
 • siktiriboktan 2k dijital projeksiyon ve 5+1 kanal ses sistemiyle, giderek gelişen ev sinema sistemleri karşısında cazibesini kaybetmeye başlayan sinema salonlarına yeniden ilgiyi cezbetmek adına geliştirildiğine inandığım surround ses sistemi.

  yeni hdmi versiyonlarıyla (hdmi 2.0 ve ilerisi) taş çatlasa 5 sene içerisinde ev sinema sistemlerine entegre edilecektir diye düşünüyorum. 64 hoparlörlü paketler, atmos işleyebilen amfiler iyi para edecek zira. 10 sene sonra da ben evimde kullanırım bir ihtimal... ya da mevcut 7+1 kanal sistemi de siktiredip eski güzel stereo'ya dönerim. kaliteli stereo adam olana çok bile aslında...
 • bu teknoloji ile ilgili detaylı bilgilere şuradan erişilebilir: http://www.avsforum.com/…hite-papers-available.html
 • marantz sr7009 av reciever ile evlere taşınan surround ses sistemi. ister 5.1.2, ister 5.1.4, ister 7.1.2 düzeninde kullanılabiliyor. dolby atmos'tan faydalanmak için 2 yada 4 adet tavana yerleştirilmiş hoparlöre veya türkiye'de henüz bulunmayan, sesi tavandan yansıtarak izleyice yukarıdan ulaştıran atmos enabled speaker tarzı hoparlöre ihtiyacınız bulunuyor. hangisinden daha iyi verim alınabileceği ise bulunduğunuz ortama göre farklılık gösterebiliyor.

  atmos'tan faydalanabilmek için farklı bir bluray player'e ihtiyaç duyulmayacak.
 • nasıl bir şeydir acaba diye gidip diğer sinemalardaki ses sitemlerinden bir farkının olmadığı kanısına vardığım ses sistemi.
 • fatih'in fedaisi kara murat isimli sinema filminin tanıtımında sözü edilen ses sistemi. mevzu bahis filmin türkiye'nin ilk dolby atmos aksiyon filmi olduğu ifade ediliyor.

  ilk duyduğumda yeni bir görüntü işleme tekniği herhalde diye düşünmüş iken sözlüğün imdadıma yetişerek, dolby atmos'un bir ses sistemi olduğunu fark etmemle sadece bu teknolojinin ne menem bir şey olduğunu görmek için filme gitmekten de kurtulmuş oldum. tişikirlir ikşi sizlik.
 • ilk kez zte axon 7 mini model cep telefonumda deneyimlediğim ses teknolojisi.
  5.2 inçlik telefonda dahi olsa da, desteklenen video ve müziklerde gerçekten hem seyir hem de ses zevkini fark edilir derecede artırıyor.
 • dts sirketinin ayni klansmandaki teknolojisi ise:
  (bkz: dts virtual x)

  ----------------------------------
  (bkz: netflix)
  https://www.digitaltrends.com/…ter/netflix-support/

  edit:
  ‘mad max: fury road’ dolby atmos home theater mix:
  https://vimeo.com/142305230