şükela:  tümü | bugün
 • be$ikta$ta akaretler ust gecidinden inonu stadina kadar olan yeryer 4 $eritli olan yoldur kendileri. bi keresinde ormaninda bilmem kac numarali binayi arayip 3 kere ba$tan ba$a volta atmi$tim. ne gunlerdi bea..
 • dikta iktidarının yolun her iki yanındaki asırlık çınar ağaçlarına da en sonunda el uzattığı cadde. hergün geçtiğim için takip etme şansına sahibim. eski çınarların aralarına yeni çukurlar kazılıp çınar fidanlarını ekmeye başladılar. hepsini ektikten sonra 'e yenilerini ektik,eskilerini keselim bari' demeleri çok değil, en fazla bir ay sürer.

  iktidarın ellemediği herhalde bu asırlık çınarlar kalmıştı geriye. bu caddeye tüm havasını veren en güzel görüntüyü de çekip alacaklar birkaç hafta sonra. cadde tümüyle kel kalacak. önce istiklal caddesini tavuğun kıçına benzettiler, şimdi de burayı.

  doğayı katletmenin de bir ideolojisine sahipmiş demek ki dikta iktidarı.
 • şehrin en güzel yoludur, cennete giden bir yol gibidir , tarih kokar, aşk kokar, bir maç günü stada giden o yolda yürümek bir beşiktaşlı için ibadet gibidir, bir kültürdür. hiç kimse yada hiç bir güç, bizi stadımıza götüren o yoldan koparamaz. #inönübizimdirbizimkalacak.

  herkesin anıları vardır o yolda, 1985 yılında ilk beşiktaş maçına giderken rahmetli babamla yürümüştüm o yolu ilk defa, şimdi bu sene yine bir beşiktaş maçında 6 yaşında kızımla beraber yüreceğim o yolu.
 • dün gece dozerle kapatılmıştır.

  http://img195.imageshack.us/…195/3816/dolmabahe.jpg
 • (bkz: 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi) sürecinde eylemcilerin kaldırım taşlarını barikat yapması üzerine kaldırımları apar topar değiştirilerek asfalt yapılmıştır.
 • iç sıkıntısı kovar gibi lan bu yol. gitmek bile gerekmiyor. düşlüyorsun, orda duruyor o cadde onu düşünüyorsun; tamam. maden suyu gibiyiz.
 • istanbul'un en güzel yollarından birisi olmakla kalmayıp mabedimiz inönü yolunda elde kadeh dilde marş güce güç katma yoludur.

  sırtımızda forma beklediğimizdir.
 • istanbul'un açık ara en sevdiğim , en güzel, en huzurlu caddesidir bu cadde. bu şehre ait olmayan (ya da bu şehrin aslına ait olan) bambaşka bir atmosferi var. yanı başında deniz, ucunda meydan, canı sıkıldıkça gidesi gelir insanın buraya.
 • ilk burada aşık oldum ben. platonikti ama aşktı, biliyorum.
  her geçtiğimde o yoldan hatırladım onu. her geçtiğimde içimdeki hüznü bastırdı tebessümüm. bu akşam o coşkulu taraftar arasından yine yürüdüm, yine heyecanla.. ve uzun zaman sonra bir şeylerin, iyi bir şeylerin geleceğini hissettim.
  ama hayal ama his her ne ise, içimden geçirdikleri ile, duygusu ile sevdim ben bu yolu, hep sevdim, daha da severim...