şükela:  tümü | bugün
  • herkes dolma,dolma diye ölüyor ama benim hayatımda yediğim en kötü yemeklerden biri.yapılışı çok zor ve tadı kesinlikle o zahmete değmiyor.hele ki patlıcan dolması...o patlıcanın yaydığı kötü koku ve dolmanın içini kendi tadıyla doldurması çok tiksindirici.bir de bu yetmezmiş gibi patlıcanı,biberi kurutup kışın da bu yemeği yapanlar var.o kurutulmuş patlıcanı ve biberi yiyenlerin damak zevkinden şüphe ederim.işin kötüsü ne zaman misafirliğe yemek yemeye gitsem dolma yapıyorlar.ve ben her misafirliğe gittiğimde aç kalıyorum.söyleyeceğim o ki dolma denilen rezil yemek o kadar övgüyü haketmiyor.bi yumurta kırmayı veya menemeni hiç düşünmeden tercih ederim bu yemeğe.
  • hayatında hiç lezzetli bir etli nohutlu patlıcan dolması yememiş insan beyanı.
  • "ben dolmayı sevmiyorum" - başlıklarda ara - dolmanin çok abartilmasi - hede hödö enter

aferin.
  • dolmaya laf söylemek için gastronomi kültürünüzün 101 seviyesinde bile olmaması gerekiyor. biber, patlıcan, domates vb. dolmalar bu ülkenin mihenk taşıdır. bu ülkenin gastronomi kültürünün başıdır. lütfen böyle salak açıklamalar yapmayın.
  • dolmaya laf edeni domaltırım o kadar.
  • hem soğuk hem sıcak yenebilen, işten gelen insanları kurtarıcı statüde olan bir ürün için abartılmış demek ayıptır, günahtır, tövbe estağfurullahdır!
  • 1 - hayatında "rezil yemek" görmemiş/yememiş şanslı bir kişinin düşüncesidir bu, olsa olsa.

2 - "dikkat çekmek istiyorum ama siyaset ya da cinsel içerikli olmasın, ne yazsam, heh yemek konusuna gireyim!" diye düşünen bir yazarın parlak fikri sonucu ortaya çıkan bir troll beyanı.

3 - kendi fikrini, zevkini "en birinci" olarak görecek büyüklükte bir ego yansıması da olabilir tabii; "sevmiyorum" demek yetmez o zaman (ki sevmeyebilirsiniz, normaldir), yiyenlere laf etmek, yapanlara laf etmek, bir ülkenin yemek kültürünün önemli başlıklarından birini aşağılamak için kişi kaf dağının tepesinde oturuyor olmalı, değil mi?
  • gel bir diyarbakır dolması ye sonra da yediğim en kötü yemek de bakayım göreyim seni. bize göre "istanbul dolması"nı bende yemem yiyemem.
  • katılmamaktan kendimi alamadığım önerme. şimdi bunun içinde ne var, pirinç var kıymalı, domatesli, salçalı, baharatlı yani neyli dersen de pirinç var ya yani ne bu yediğin pilav arkadaşım pilav başka bir şey değil. sen bu pilavı ister bibere sok ister patlıcana sok(ki bunların içi boşaltıldığı için bir önemi yok kabuğunu yiyorsun) yediğin şey değişmiyor baharatlı pilav. bunu yiyeceğine git meyhane pilavı ye tavuklu pilav ye kıymalı kuşbaşılı salçalı pilav ye bir şey değişmeyecek. dolayısıyla yazar arkadaşımıza bu konuda hak vererek yıllardır benim de düşünüp dillendiremediğim konuyu açık yüreklilikle söylediği için kendisini tebrik ediyorum.