şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yok kadinin biri cocuguyla one oturmus da, cocuk cok gurultu yapmis da, kadin soforu gosterip "bak sus yavrum amca kizar" demis de, sofor de donup "sus lan orospu cocugu demis...
 • ankara'da dolmuşa ayakta binmek ve ayakta bindirmek yasak oldugu icin kavşaklarda polis gormesin diye ayaktakileri yere çöktürürler. bir keresinde adamin biri dolmusa biner binmez, kavşağa gelindiği için çökmesi istendi. adam çömeldi, parasini çömelerek cikardi ve yaninda oturana uzatırken, fisildayarak, "uzatır mısınız" dedi.
 • bu da bi arkadaşın yaşadığı gerçek bi olaydır.. [hep bööle başlar zaten]... "bi gün minibüste seyahet edilirken, sewimli ama tonton olduğu kadar yaşlı bi teyze inmek istediini beyan eder. beyan şoföre ulaşmasıyla müsait bi yerde durulmasının ardından aşağı inen teyze kapıyı kapatmaya çalışır... içerden şoförün sesi gelir.. "daa sert teyze.. bi daa".. teyze zorlar tekrar, şoför üsteler, "teyze sıkı.. sıkı.. bidağ".. teyze vurur kapyı sert bi şekilde, şoför baırır.. "hopğğp teyze kapanmadı.. sert.. saağlaam"... teyze tekrar dener... şoför iner arabadan, kapının yanına gelir... "bırahhh.. bıraahh... zktin attın arabayı... bırah mına... allanı seversen ya..."
 • taksim-teşvikiye dolmuşlarında, taksime doğru giderken ayaspaşada yolcu iner, kapı yokuş olduğundan dolayı arkaya gider, sitsen kapanmaz; adam inerken aşağı, bıraktı kapıyı, şoför döndü bağırdı: kapıyı tut kapıyıı, herif şaşkına döndü, yapıştı kapıya, dengesini kaybetti, kapıyı bıraktı kenara tutundu, kapı gitii tabi aşağıya, soför kızgın, lak diye el frenini çekti, indi aşağı, kapadı kapıyı, yerine oturdu: teres! inmeyi öğrenenemişsin ne biniyosun?
 • kacak taksi dolmuslara binilirkene dolmusmu taksimi oldugunu anlayamadik.
  sorduk.
  biz : dolmus mu?
  söfor : dolmamis..
  hay allaaam..(bkz: zivanadan cikmak)
 • bağdat caddesi nden kadıköye gitmek üzere bikaç kişi dolmuşa bineriz ve...(bkz: olaylar gelişir)
  şöför amca biraz asabi çıkmıştır ve dolmuşu çılgıncasına kullanmaktadır. biz daha noolduğumuzu anlamadan önden bi genç ışıklarda inmek istediğini söyler. şöför amca bireysel takılmaktadır ve dolmuş içindeki başka kimseyi sallamamaktadır. inicek olan isteğini bikaç kez daha yüksek sesle tekrarladıktan sonra amca gazlar ve bi sonraki ışıklarda inmesini uygun bulur. kazasız belasız altıyol a gelindiğinde ben inmek istediğimi söylerim, tekrarlarım, bağırırım. şöför amca bi gaz bi fren aazımıza sıçtıktan sonra cooorrrt diye kenara çeker. ben büyük bi rahatlamayla indikten sonra iskelede incek arkadaşlar dahil bütün dolmuş boşalır ve amca tabiki dayanamaz: ne indiniz hepiniz burda niye sölemiyonuz ne gerizekalı insanlarsınız be! allah belanızı versin .....(saydırarak gazlar ve uzaklaşır)
 • (bkz: vites tutmaca)
 • eve gelmek üzere (az önce) kadıköy'den dolmuşa binilir.biraz ileride karşıdan gelen skoda dolmuşun gidişini engeller bunun üzerine ;
  şöför: geldiğimi göruyorsun nıye hala gelıyorsun
  arabadaki adam: senin ananı bacını sikerim yarrak
  şöför: ( bize bakar) terbiyeli ol biraz
  arabadaki adam: sikerim lan ananı
  şöför: ulan ben senin ananı sikerim, seni doğuranı sikerim siktiğimin evladı. der ve birşey olmamış gibi yola devam eder.
  vaybe kimin anası kimle beraber belli değil diye bir düşünce oluşur bizde de.
 • klasik bi hikaye. arkadan biri para verir o para öne gidene kadar kisinin gidecegi yerin ismi yawas yawas kisalir. aynen birebir yasadigim ve saatlerce güldügüm örnek :
  - uzatabilirmisiniz acaba yunus emre kültür merkezinde inecem
  - bi tane yunus emre kültür merkezi
  - bi yunus emre
  - yunus!
  sonunda da patladim zaten!
 • yolcu musait bi yerde inmek ister ama dili surcer;
  yolcu : musait bi yerde iner misiniz
  sofor : niye sen mi kullancan !

  muhtemelen bu da bi efsane